poniedziałek, 9 marca 2020

Hania Humorek i przyjaciele

Hania Humorek i przyjaciele

      Już są! Nowe przygody Hani Humorek i jej przyjaciół. Cieszę się z tego faktu tym bardziej, że Myszka sama już chętnie czyta o perypetiach Hani. 


      Bardzo chciałam żeby Myszka z przyjemnością sięgała po książki, nawet jeśli nie będą to lektury szkole. Początki samodzielnego czytania mojej córeczki nie były łatwe, nie raz się zdarzyło, że Pani w szkole zgłaszała, że Myszka nie przygotowała zadanej czytanki, ale mnie bardziej niż na uwagach zawsze zależało na tym, aby nie zrazić jej do książek i czytania. No i udało mi się, czytanie idzie Myszce coraz lepiej, a co najważniejsze sama chętnie sięga po nowe książki.

     Hania Humorek z pewnością przyczyniła się do tego sukcesu. Jej przygody wciągaj i niezwykle bawią czytelników.  Akcja jest wartka, a sympatyczni bohaterowie są w zbliżonym wieku do odbiorców książek. Nie bez znaczenia jest także fakt, że książki,  szczególe te z serii Hania Humorek i przyjaciele, pisane są lekkim, zrozumiałym dla dzieci językiem, dużą czcionka i posiadają wiele kolorowych ilustracji umilających czytanie.

       W najnowszych przygodach prym wiedzie młodszy brat Hani - Smrodek. 

     Najpierw pragnie on zostać nieustraszonym pogromcą asteroid, który chce uratować Ziemię przed nadlatującą planetoidą, jednak bardzo boi się kosmitów. Z tego powodu właśnie walka o uratowanie ludzkości musi się odbyć w ogródku Państwa Humorków.

           Ogród rodziny Hani jest także miejscem akcji drugiej przygody Smrodka. Tym razem jest on przekonany o tym, że na terenie ogródka znajdują się zakopane zęby prehistorycznego tygrysa szablozębnego. Chłopak przekopuje cały ogródek w poszukiwaniu cennego znaleziska, ponieważ chce znaleźć się na okładce czasopisma naukowego "Młody Naukowiec". Czy mu się to uda? Myszka już wie.

Hania Humorek i przyjaciele. Pogromca asteroid

Hania Humorek i przyjaciele. Pogromca asteroid

Hania Humorek i przyjaciele. Pogromca asteroid

Hania Humorek i przyjaciele. Poszukiwanie Smrodkodonta

Hania Humorek i przyjaciele. Poszukiwanie Smrodkodonta

Hania Humorek i przyjaciele. Poszukiwanie Smrodkodonta

Za przekazanie książek do recenzji dziękujemy wydawnictwu Egmont.


3 komentarze:

  1. Moja dziesięciolatka po dziś dzień lubi książki o Hani :)

    OdpowiedzUsuń
  2. My już po pierwszej lekturze Hani, która chyba zawsze będzie się kojarzyła z Wami, bo tu wygraliśmy książeczkę dawno temu.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...