sobota, 8 lutego 2020

Czytam sobie - kolejne perełki


      Czytam sobie to seria książeczek, o których pisaliśmy już niejednokrotnie, a które przeznaczone są dla dzieci, rozpoczynających przygodę z samodzielnym czytaniem książek.       Wszystkie pozycje z serii podzielone są na trzy poziomy: 1- składam słowa, 2- składam zdania, 3- połykam strony.  Niezależnie od poziomu książki pisane są dużą, przejrzystą czcionką, która ułatwia czytanie. Teksty, pisane przez wybitnych polskich autorów, zawsze niosą za sobą ważne przesłania lub przybliżają postacie znanych i ważnych dla osób.

         Dziś chciałam Wam zaprezentować sześć nowości, które wzbogacają dość bogatą już serię książek.

Awantura w śmietniku - poziom 1


      Na śmietniku wybucha wielka awantura, ponieważ pudełko, drut, kartka, ogryzek, butelka i inne odpadki nie chcą przebywać zbyt blisko siebie.  Na szczęście ktoś wreszcie wpadł na pomysł,  że jeden kubeł dla wszystkich to stanowczo za mało i trzeba całe towarzystwo rozdzielić do kilku pojemników.


Wielki skarb - poziom 1


     Wydawać by się mogło, ze woda jest wszędzie: w kranie, butelce, wannie i kałuży. Wielu myśli, że jej zasoby są niewyczerpalne i nigdy nam jej nie zabraknie,  jednak są oni w poważnym błędzie, zasoby czystej wody kurczą się w coraz szybszym tempie i kiedyś może się ona skończyć. Co zrobić aby do tego nie dopuścić?


Misja inspektora - Maskonura - poziom 2


     Plastik powoli zasypuje całą wyspę i wybrzeże oceanu przy którym mieszka inspektor Maskonur. Plastikowe torebki, kubki, słomki i butelki stanowią wielkie zagrożenie nie tylko dla jego ptasich przyjaciół, ale także delfinów, krabów i ryb. Dzielny ptak co rano patroluje plaże zbierając śmieci, aby jego najbliżsi mogli cieszyć się pięknem otoczenia.


Fafik i futerał - poziom 2


      Nelka, wraz ze swoim psem Fafikiem, wybierają się na długi, wspaniały spacer. Dziewczynka chce mu pokazać swoje ulubione miejsca w okolicy: studio nauki rysunku, dom kultury i plac zabaw. Po drodze byli świadkami przygotowywania się orkiestry do wieczornego, plenerowego koncertu. Piesek był zachwycony spacerem, wszystko było dla niego nowe i ciekawe. Fafik biegał na wszystkie strony i niestety w pewnym momencie zgubił swoją opiekunkę...


Dziadek do orzechów - poziom 3


     Marysia jest uczennicą szkoły baletowej. Marzy o występowaniu na wielkiej scenie, ale przed nią jeszcze wiele nauki. Pewnego dnia odtwórczyni głównej roli w "Dziadku do orzechów", której Marysia była dublerką, uszkodziła sobie nogę i nie mogła kontynuować prób do wielkiego przedstawienia. W tym właśnie momencie pojawiła się przed Marysią wielka szansa. Czy trema nie sparaliżuje młodej baletnicy i Marysia będzie mogła spełnić swoje wielkie marzenie?


Baba Jaga i Duch Puszczy - poziom 3      Baba Jaga mieszka w małym domku w lesie, sprzedaje suszone zioła i różne eliksiry. Przez lata żyła sobie spokojnie, a zarobionych pieniędzy wystarczało jej akurat nażycie. Niestety liczba zamówień z roku na rok zaczęła spadać i Babie Jadze zaczęło brakować pieniędzy. Po przemyśleniu sprawy i rozeznaniu rynku Jaga zorientowała się, że większość ludzi robi w obecnych czasach zakupy głównie przez Internet. W związku z czym postanowiła sprzedawać swoje produkty także w sieci i wybrała się na zakupy, bo nie miała w domu ani komputera ani nawet smartfona. Co z tego wyniknie, a przede wszystkim co z tym wszystkim ma wspólnego puszcza u jej Duch? Jeśli Wasze dzieci chcą się dowiedzieć to same muszą przeczytać książkę :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...