poniedziałek, 16 grudnia 2019

Kraina Lodu II

Kraina Lodu II

     Elsa - królowa Arendell. 
    W 2013 roku Elsa, Anna, Olaf, Kristoff i Sven podbili świat. Każda dziewczynka chciała mieć długie, białe włosy i magiczną moc władania lodem. 


      Teraz, sześć długich lat później, powracają w kolejnej pełnometrażowej przygodzie! A wraz z kinową wersją pojawiają się także nowe książki o dwóch kochających się siostrach.

Kraina Lodu II. Kocham ten film

Kraina Lodu II

       Opowieść zaczyna się w momencie gdy Elsa i Anna są małymi dziewczynkami, którym tata opowiada historię o  plemieniu, mieszkającym w magicznym lesie. Kiedyś lud z tego plemienia i mieszkańcy Arendell żyli w przyjaźni, niestety w pewnym momencie wszystko się zmieniło i obie krainy rozpoczęły wojnę. Duchom lasu bardzo się to nie spodobało i uwięziły wojowników obu stron w zaczarowanym gaju. Jedyną osobą, której udało się uciec z pułapki był młody król Agnarr - ojciec księżniczek.

          Po latach dorosła już Elsa, która została królową Arendelle, zaczęła słyszeć dziwne głosy, które przyzywają ją do siebie. Dziewczyna czuje, ze nie może już dłużej przed nimi umykać w związku z czym postanawia wyruszyć na północ, aby odkryć czego chcą od niej tajemnicze duchy. Równocześnie ma także nadzieję, że odnajdzie odpowiedź na nurtujące ją od bardzo dawna pytanie - skąd się wzięły jej moce?

        W tej niebezpiecznej podróży towarzyszą Elsie przyjaciele: Anna, Olaf, Sven i Kristoff, który planuje w trakcie eskapady oświadczyć się wybrance swojego serca.  

        Jak zakończy się ta niezwykła wyprawa? Z pewnością po drodze grupa przyjaciół przeżyje wiele niebanalnych przygód, a rozwiązanie zagadki magicznego lasu i tajemniczych głosów  bardzo ich zaskoczy.

Kraina Lodu II

Kraina Lodu II

Kraina Lodu II

Biblioteka mądrego dziecka. Kraina Lodu II. Opowieść filmowa

Kraina Lodu II

        W tej książce znajdziecie tę samą historię, która jest przedstawiona w powyższej pozycji, tylko w nieco skróconej wersji.

Biblioteka Bajek. Kraina Lodu

Kraina Lodu II

      Biblioteka bajek to zbiór 18 opowiadań o Elsie i Annie oraz ich przyjaciołach. Znajdziemy tu dwie główne historie o przygodach księżniczek, te znane z kina, oraz kilkanaście innych, mniejszych przygód. Część z nich znałyśmy już z innych książek o zimowej krainie (a trochę ich mamy), a część była dla nas zupełnie nowa. Dzięki temu mogłyśmy z jeszcze większą przyjemnością poznać nowe perypetie Elsy i Anny. Razem z nimi wzięłyśmy udział w królewskim piżama party, zimowych zawodach i świętojańskiej paradzie. 

Kraina Lodu II

Kraina Lodu II

Kraina Lodu II

Zamek Anny i Elsy. Kraina Lodu

Kraina Lodu II

      Ta książka to niezwykłą gratka dla wszystkich fanów Krainy Lodu, którzy chcieliby zajrzeć do wnętrza królewskiego zamku i poznać wszystkie jego zakamarki.  

      Znajdziemy tu opis wszystkich pomieszczeń: garderoby, galerii portretów, kuchni, sali balowej, królewskiej sypialni, biblioteki oraz strychu. Opisy te okraszone się licznymi ciekawostkami.

      Dodatkowo, dzięki dołączonym naklejkom, dzieci mają możliwość samodzielnie zaaranżować odgrywane  w zamku scenki, przez co zabawa będzie jeszcze lepsza.

Kraina Lodu II 

Kraina Lodu II

Kraina Lodu II

Za przekazanie książek do recenzji dziękujemy wydawnictwu EgmontBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...