piątek, 13 grudnia 2019

Hania Humorek. Pożeracze książek

Hania Humorek. Pożeracze książek

      Hania Humorek to dziewczynka, której życie z pewnością nie jest nudne.  U niej zawsze się  coś dzieje, a przygoda goni przygodę.

      W najnowszej części Hania, jej brat Smrodek oraz kilkoro przyjaciół ze szkolnej ławy biorą udział w konkursie czytelniczym. Dzieciaki dostały całą listę  książek, które powinni przeczytać, aby mieć szansę wygrania międzyszkolnego turnieju z wiedzy o książkach. 

      Hani i Smrodkowi bardzo zależy na zwycięstwie, w każdej  - nie tylko wolnej chwili, w każdym miejscu i w każdej pozycji czytają. Czytają przy obiedzie, czytają leżąc na kanapie głową w dół (aby wiedza łatwiej wpadała im do głowy), czytają w dzień i w nocy. Dodatkowo oprócz czytania robią sobie testy, aby jeszcze lepiej przygotować się  do rozgrywki. 

Hania Humorek. Pożeracze książek

Hania Humorek. Pożeracze książek

         W trakcie przygotowań do turnieju do rodzeństwa dociera informacja, że w drużynie przeciwników jest czwartoklasistka. Hania jest tym faktem oburzona, konkurs miał być przeznaczony tylko dla drugo- i trzecioklasistów. Okazuje się jednak, że przeciwniczka owszem jest uczennicą czwartej klasy, ale ma tyle samo lat co Hania, w związku z czym zgodnie z regulaminem turnieju może wziąć w nim udział.

           Hania i przyjaciele, mimo pojawiających się komplikacji, nie zamierzają rezygnować z walki o zwycięstwo. Zaczynają jeszcze więcej czytać oraz szukać nowych sposobów na zapamiętywanie przeczytanych informacji. Hania próbuje także zgłębiać tajniki szybkiego czytania.

      Czy czytając tak dużo nasi bohaterowie nie przemęczą się zbytnio? Czy mają szansę na wygraną? A może to przeciwnicy okażą się lepsi? Wiecie gdzie szukać odpowiedzi. 

Hania Humorek. Pożeracze książek

Hania Humorek. Pożeracze książek


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...