poniedziałek, 18 listopada 2019

Aqua Dragons - smoki morskie

Aqua Dragons

       Zastanawialiście się kiedyś jak to jest trzymać w domu smoka, albo nawet całe stadko smoków? My od mniej więcej miesiąca mamy w domu całą smoczą rodzinę i muszę przyznać, że jest to bardzo niezwykłe doświadczenie.


     Gdy dotarła do nas przesyłka od Gonzo Toys, jedynego dystrybutora Aqua Dragons byliśmy nieco zaskoczeni, że dzięki zawartości takiej małej saszetki za jakiś czas w naszym domu zagości całkiem spora liczba smoków. Bo musicie wiedzieć, że kupując Aqua Dragons, czyli smoki morskie otrzymacie niewielkich rozmiarów pakunek, w którym znajdują się jajeczka tych niezwykłych żyjątek. Jajeczka te mają niezwykłe własności hibernacyjne i pochodzą jeszcze z czasów gdy po naszej planecie chodziły dinozaury!


Aqua Dragons

         Prowadzenie smoczej hodowli jest niebywale ekscytujące, szczególnie na początku. Aby smoczki mogły się wykluć należy do dołączonego do zestawu okrągłego pojemnika wlać wodę źródlaną i wsypać zawartość saszetki, w której znajdują się jajeczka i sole mineralne, tworzące w akwarium odpowiednie środowisko, przyjazne tym wodnym stworzonkom.

       Po wsypaniu jajeczek do wody następuje najbardziej emocjonujący moment - wyczekiwanie na wyklucie się smoczków. Co chwilę ktoś z członków rodziny podchodził do akwarium, żeby sprawdzić czy to już. Dwa dni później w końcu się doczekaliśmy! W wodzie pojawiło się kilka maleńkich (tak mniej więcej na 2 mm) żyjątek. Cała rodzina była bardzo podekscytowana, to było niesamowite uczucie patrzyć jak powstało życie z odrobiny proszku wsypanego do wody.  
      
Aqua Dragons

      Aqua Dragons od Gonzo Toys otrzymały tytuł zabawki roku 2017. Niestety nie potrafię się pogodzić z tym werdyktem. Smoki, pomimo tego, że malutkie, nie są zabawką! To żywe stworzenia o które trzeba się troszczyć. Trzeba je karmić, napowietrzać im wodę i pilnować aby miały odpowiednią ilość światła. Zdecydowanie nie jest to zabawka, którą można nacieszyć się przez kilka dni i odstawić w kąt. 

         Nasze smoki obudziły duże pokłady czułości u mojego męża. Sam pamięta o ich dokarmianiu i napowietrzaniu. Dziewczynki także chętnie angażują się w opiekę nad nimi. 

Aqua Dragons

        Jeśli Wasze dziecko nieustannie prosi o pozwolenie na posiadanie w domu zwierzątka warto rozważyć założenie hodowli smoków. Opieka nad nimi nie jest skomplikowana, a uczy odpowiedzialności za innych. Smokami łatwiej się zajmować niż na przykład rybkami, nie wspominając już o kocie czy psie. Smokom nie trzeba, a właściwie nawet nie można wymieniać wody w akwarium, należy je karmić raz w tygodniu, a wodę napowietrzać dwa razy dziennie. 

Aqua Dragons

         Posiadanie w domu smoków to także rozbudzenie w dziecku ciekawości świata: jak to się dzieje, że jajeczka są w stanie przetrwać tak długo w stanie hibernacji? skąd pochodzą smoki wodne? jak się rozmnażają?


         Sama bardzo chętnie obserwuję trzyokie, dwucentymetrowe smoki, szczególnie samiczki, pływające z jajeczkami na plecach, które widać gołym okiem.
Aqua Dragons

 Aqua Dragons możecie zakupić w sklepie: www.gonzotoys-sklep.pl 
FB sklepu
Instagram sklepu


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...