środa, 13 listopada 2019

Gry na Mikołaja i Święta

Gry na Mikołajki i Święta

        Mikołaj i Święta nadchodzą wielkimi krokami. Dla wszystkich, którzy chcieliby obdarować swoich bliskich grą planszową mamy dziś nie lada gratkę - 40% rabatu na wszystkie gry wydawnictwa Egmont.


         W liście do Mikołaja moje dzieci co roku umieszczają jakąś grę, dla nich jest to zdecydowanie jedna z najlepszych form spędzania wolnego czasu. Co weekend z ust Myszki słyszę to samo: "Gramy w coś?" I nie przeszkadza jej to, że wskazówki zegarka wskazują ledwo siódmą, a o tej samej porze w ciągu tygodnia robi wielką awanturę, ze nie chce wstawać do szkoły, bo jest nie wyspana. 

      Wydawnictwo Egmont ma w swojej ofercie bardzo wiele ciekawych gier zarówno dla początkujących graczy, jak i dla tych bardziej doświadczonych; dla młodszych i dla starszych; dla fanów zwierząt oraz tych, którzy preferują superbohaterów. Jednym słowem w ofercie wydawnictwa każdy znajdzie coś dla siebie. Wiele z ich gier już prezentowaliśmy na łamach bloga, wszystkie one cechują się niezwykle wysoką jakością wykonania, a dziś chciałam Wam pokazać kolejne cztery.

Kot Stefan

Kot Stefan

       Kot Stefan to propozycja dla najmłodszych graczy. Szczerze mówiąc, gdy wybierałam gry do recenzji chciałam ją ominąć, bo stwierdziłam, że to już nie nasza kategoria wiekowa. Na szczęście Kruszynka zaglądała mi przez ramię i ustrzegła mnie przed wielkim błędem, który chciałam popełnić.  Gdy zobaczyła zdjęcie gry powiedziała, że zna ją z przedszkola i bardzo chciałaby mieć ją w domu. Gra okazała się faktycznie świetną pozycją dla całej rodziny. Liczy się w niej głównie refleks, co sprawia, że szanse dzieci i rodziców są bardzo wyrównane. Szybka, dynamiczna rozgrywka gwarantuje salwy uśmiechów, mnóstwo dobrej zabawy i chęć rozegrania kolejnej partii jak najszybciej.

Kot Stefan

Kot Stefan

Duuuszki w kąpieli

Duszki w kąpieli

     Duuuszki to jedna z flagowych gier wydawnictwa Egmont, której kontynuacją są własnie prezentowe Duszki w kąpieli. Gra przeznaczona jest dla dzieci od 8 roku życia, ale bystry 5-6 latek także poradzi sobie z nią bez problemu. W grze chodzi głównie o spostrzegawczość i dopasowanie odpowiedniego przedmiotu do karty, która aktualnie znajduje się na stole. Zasady są dwie:
 - jeśli kolor któregoś  z przedmiotów na karcie odpowiada kolorowi przedmiotu na stole gracze łapią ten przedmiot
 - jeśli kolory przedmiotów na karcie nie odpowiadają kolorom przedmiotów na stole, gracze wskazują przedmiot, którego nie ma na karcie oraz którego kolor nie występuje na karcie.
      Przyznaję, że na początku może wydawać się to nieco trudne, ale gdy już się dobrze zrozumie o co chodzi i wpadnie w rytm to świetna zabawa jest gwarantowana.
   
Duszki w kąpieli

Duszki w kąpieli

Ryzyk -fizyk - edycja familijna


Ryzyk - fizyk

     Kto nie ryzykuje ten nie ma - znacie to powiedzenie? Świetnie pasuje ono do gry Ryzyk - fizyk, jednej z najpopularniejszych gier quizowych na świecie. Znajduje się w niej 250 ciekawych, niejednokrotnie zabawnych pytań z przeróżnych dziedzin. Są to zagadnienia, na które nie znajdziecie odpowiedzi w żadnej encyklopedii, bo w nich nie podają ile papieru toaletowego zużywa przeciętna rodzina w ciągu roku. Co ważne, aby wygrać nie trzeba znać dokładnych odpowiedzi, wystarczy dobrze oszacować odpowiedź i w odpowiednim momencie zaryzykować. Gra przeznaczona jest dla rodzin z dziećmi od 7 roku życia. Myszka, co prawda jeszcze niezbyt dobrze szacuje proponowane rozwiązania, za to bardzo się cieszy gdy może czytać nam pytania.

      Niestety w grze trafiliśmy także na dwie nieścisłości w odpowiedziach, ale błądzić jest rzeczą ludzką i te niewielkie błędy z pewnością zostaną poprawione przy kolejnych dodrukach gry.


Ryzyk - fizyk

Ryzyk - fizyk

Ryzyk - fizyk

Dopasowani


Dopasowani

     Dopasowani to gra imprezowa przeznaczona do grania parami. Jej celem jest sprawdzenie jak dobrze znamy naszego współgracza, którym niekoniecznie musi być nasz partner życiowy. Dzięki grze możemy sprawdzić czy myślimy podobnie, czy mamy te same priorytety i zbliżone upodobania. Ze względu na różne skojarzenia, które przychodzą graczom do głowy podczas udzielania odpowiedzi gra przeznaczona jest dla osób od 16 roku życia.

Dopasowani

Dopasowani

      Na koniec najważniejsze - obiecany rabat! Aby otrzymać 40% rabatu należy w koszyku, w miejscu na KOD PROMOCYJNY wpisać ononaidzieciaki Co ważne, opcja dostępna jest tylko po zalogowaniu. Rabat jest ważny do 15.12.2019 roku.

     Udanych zakupów!


2 komentarze:

  1. Mamy Ryzyk fizyk i jesteśmy nią zachwyceni :) Polecam gry jako przent na święta!

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubimy planszówki. Od dawna szukam czegoś nowego i jest taki wybór, że nie mogę się zdecydować.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...