czwartek, 10 października 2019

Kazooloo - zupełnie inna gra komputerowa

Kazooloo
      Świat idzie do przodu. Technologia rozwija się coraz bardziej, a smartfony wkroczyły już na stałe do naszego życia codziennego. Ciężko sobie wyobrazić dzień spędzony bez urządzenia, które już dawno przestał pełnić jedynie funkcję telefonu. 


       Wraz z rozwojem technologii na zupełnie nowy poziom wchodzą także gry komputerowe. I taką właśnie nowoczesną grę z rozszerzoną rzeczywistością chciałam Wam dziś pokazać.

       Kazooloo to gra, która przenosi gracza do wirtualnej rzeczywistości bez użycia gogli. Aby w nią zagrać należy:
1. pobrać na telefon lub tablet aplikację Kazooloo
2. zeskanować położony na podłodze dysk, który można zakupić jedynie w sklepie wyłącznego polskiego dystrybutora gry - Gonzo Toys
3. wprowadzić unikatowy kod, który znajduje się z tyłu dysku
4. wybrać stopień trudności gry
5. rozpocząć zabawę

Kazooloo - zupełnie inna gra komputerowa

       W grze walczymy z robotami, które przedostają się do naszego domu poprzez położony na podłodze dysk, swoiste wrota do wirtualnej rzeczywistości. Zadaniem gracza jest unieszkodliwienie ich wszystkich, co wcale nie jest łatwe, ponieważ na każdym etapie gry jest ich coraz więcej. 

      Kazooloo posiada trzy opcje gry: klasyczny, przetrwanie i multiplayer. W wersji klasycznej gracz przechodzi przez kolejne poziomy gry, które odblokowują się dopiero po przejściu poprzedniego etapu. Opcja przetrwania, polega na jak najdłuższym opieraniu się inwazji atakujących robotów. Ostatnia opcja - multipleyer - to gra zespołowa.

Kazooloo - zupełnie inna gra komputerowa

        Największą zaletą gry jest zmuszenie gracza to ruszania się. Nie da się wygrać z robotami siedząc nieruchomo na kanapie. Aby je pokonać trzeba się nieźle za nimi nabiegać. Moich dziewczyn do ruchu zachęcać akurat nie trzeba, ale rodzice, których dzieci najchętniej całymi dniami grałyby na komputerze lub telefonie z pewnością powinni się zainteresować Kazooloo. Jest to fajna opcja aby połączyć zainteresowanie dzieci światem gier komputerowych z ruchem, który jest tak ważny dla prawidłowego rozwoju.

        Jeśli mam być całkowicie szczera to mnie na początku gra nie przypadła zbytnio do gustu. Opcja strzelania i zabijania (nawet robotów) jakoś mnie nie przekonuje. Ale uczciwie trzeba przyznać, że pomimo tego iż zadaniem gracza jest unicestwienie atakujących go robotów, w grze nie ma rozlewu krwi czy innych drastycznych scen. Trafiony robot po prostu znika i już.

Kazooloo - zupełnie inna gra komputerowa

      Dziewczynom gra za to od razu bardzo się spodobała. Niezwykle chętnie biegały po całym pokoju dookoła krążka, który co i rusz "wysyłał" na nie kolejne partie atakujących robotów. 

Kazooloo - zupełnie inna gra komputerowa

      Kazooloo to gra, która nie tylko łączy nowe technologie z aktywnością fizyczną, ale także ma jeszcze kilka innych zalet, o których warto wspomnieć. Gra ćwiczy spostrzegawczość, koncentrację, zwinność, refleks, koordynację ruchowo - wzrokową, a w przypadku opcji multipleyer także rozwija umiejętność pracy  w zespole.


       Grę możecie zakupić w sklepie  www.gonzotoys-sklep.pl
        Zapraszam także na profil sklepu na FB  https://www.facebook.com/aquadragons2019/
oraz  na Instagram https://www.instagram.com/gonzotoys/2 komentarze:

  1. Jest zdecydowanie inna niż wszystkie ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Gra wydaje się bardzo ciekawa, a swoją drogą to szukam dla mojego dziecka prezentu na urodziny. Zastanawiałem się nad fotelem gamingowym PRO-GAMER model Xano . Czy ktoś z was może korzystał z ich produktów? Prosiłbym o jakieś opinie

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...