niedziela, 29 września 2019

Tajemnice Gryzmołkowa. Duch z fabryki krówek

Tajemnice Gryzmołkowa. Duch z fabryki krówek

        Jesień nadchodzi i wieczory robią się coraz dłuższe. Co idealnie sprawdzi się gdy zmrok nadchodzi, a spać się jeszcze nie chce? Oczywiście książka, a szczególnie taka, która jest pełna tajemnic, zwrotów akcji i zagadkowych istot.


     Chyba każde dziecko chciałoby się dowiedzieć, że jest właścicielem najsławniejszej w całym kraju fabryki krówek.  Taką własnie wiadomość usłyszał pewnego dnia Archie McKarmelek. W ciągu kilku godzin jego życie zmieniło się całkowicie: jeszcze rano był zwykłym chłopcem, a już po południu stał się dziedzicem wielkiej fortuny, tajemniczego  dworu i fabryki krówek. Wszystko to zostawił mu w spadku stryjeczny dziadek, o którego istnieniu mały Archie nie miał nawet pojęcia.

Tajemnice Gryzmołkowa. Duch z fabryki krówek

     Niestety w tym momencie zaczęły się także problemy chłopca. Oprócz bogactwa Archie otrzymał również od zmarłego dziadka Archibalda tajemniczy, latający list, zawierający informację, że chłopiec musi udowodnić, iż jest godny spadku oraz nazwiska McKarmelek. W liście zawartych było dodatkowo sześć wskazówek, które miały ułatwić chłopakowi odnalezienie skarbu.

Tajemnice Gryzmołkowa. Duch z fabryki krówek

      Archie wraz z nowo poznanymi przyjaciółmi Fliss i Billym szybko odkrywają, że skarbem, który muszą odszukać jest sekretny składnik niezbędny do produkcji wyśmienitych krówek, bez którego produkcja tych wybornych słodyczy nie ruszy i firma zbankrutuje. 

Tajemnice Gryzmołkowa. Duch z fabryki krówek

     Na skarb i jak się później okaże także coś jeszcze, dla innych dużo ważniejszego niż pieniądze, które będzie mógł otrzymać jeśli doprowadzi fabrykę do bankructwa i wykupi ją za bezcen, czyhają także inni. Chłopcu i jego przyjaciołom grozi coraz większe niebezpieczeństwo, a czasu na rozwiązanie zagadki ubywa.

     Jeśli chcecie się dowiedzieć jak zakończy się ta niecodzienna przygoda zapraszam do lektury nowości od Kapitana Nauki - niezwykle trzymającej w napięciu książki: Tajemnice Gryzmołkowa. Duch z fabryki krówek.

       


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...