piątek, 17 maja 2019

Studio tańca - komiks dla dziewczynek

Studio tańca

       Pasja w życiu jest niezwykle ważna. Nie ma znaczenia czy ktoś lubi spędzać długie godziny przy maszynie do szycia, zdobywać górskie szczyty, pochłaniać wszystkie książki, które wpadną mu w rękę czy tańczyć całymi dniami. Ważne, aby znaleźć tę rzecz, która sprawia nam niebywałą radość. 


       Taką właśnie pasję odnalazły w sobie Alia, Lusiu i Julia  - bohaterki serii komiksów Studio Tańca. Dziewczyny, podobnie jak moje córki, chodzą po lekcjach do szkoły tańca, ale to im nie wystarcza. Tańczą wszędzie: w parku, w domu, na placu. Moje dziewczyny mają tak samo. Zabawki w domu mogą nie istnieć, wystarczy włączyć im muzykę i już mają zajęcie na kilka godzin. Idąc na spacer do parku, szukają ściętych drzew i robią sobie z nich scenę, na której występują. Pod namiotem urządzają wielkie koncerty, a gdy ostatnio byliśmy w Pradze tańczyły na środku miasta. Nawet zastanawiałam się czy nie postawić przed nimi kapelusza na drobniaki.

          Taniec Myszka kocha całym sercem, ale niestety z czytaniem jest nieco gorzej. Książki owszem uwielbia, ale głównie wówczas gdy to ja je czytam. Pomyślałam więc, że może forma komiksu będzie dla mniej bardziej przyjazna, więcej obrazów - mniej tekstu do czytania.  Dodatkowym atutem miała być tematyka - taniec. Niestety nie zachęciło to mojej córeczki do samodzielnego czytania - jednak bardziej przekonuje ją proza pisana dużymi, wyraźnymi literami.

        Samodzielnie nie, ale za to z mamusią dziewczyny "przeczytały" komiksy bardzo chętnie.  

Studio tańca


Studio tańca


Studio tańca

       W książce Studio tańca zawarte są trzy (7, 8 i 9 oryginalny tom) dość obszerne komiksy o tańcu, przyjaźni i życiu nastolatek. Przyjaciółki ze studia tańca chcą tańczyć jeszcze więcej, wykorzystują więc każdą okazję do tego aby trenować swoje umiejętności i rozwijać pasję. Gdy tylko koleżanka informuje je, że w ferie zimowe w Londynie będzie miał miejsce nabór do świątecznego musicalu dziewczyny od razu decydują się tam pojechać i wziąć w nim udział.

Studio tańca

     Kiedy szkoła, do której chodzą  Alia, Lusiu i Julia przymierza się do organizacji przedstawienia muzycznej wersji bajki o królewnie Snieżce przyjaciółki z wielką chęcią zgłaszają się do występu. 

Studio tańca

      Dziewczyny nawet w wakacje nie próżnują - wyjeżdżają na miesięczne tournée po kraju z przedstawieniem o historii tańca jazzowego. 

Studio tańca

      Pełne humoru komiksy pokazują, że Alia, Lusiu i Julia mają to co w życiu najważniejsze: pasję, i przyjaciółki na które mogą liczyć w każdej sytuacji. 

Studio tańca

         A jaką pasję mają Wasze dzieci?


1 komentarz:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...