czwartek, 16 maja 2019

Runmageddon Kids

Runmageddon Kids

        Bezkarna zabawa w błocie, zjeżdżanie do basenu z zimną wodą w ubraniu, czołganie się w piasku, wspinanie na wysokie przeszkody  - jednym słowem świetna zabawa, a do tego medal!


           Moje dziewczyny uwielbiają takie klimaty, dlatego bardzo lubią brać udział w biegach Runmageddon Kids. Nie straszny im kilometr ciężkiego biegu upstrzonego najróżniejszymi, wcale nie łatwymi, przeszkodami. 

        W miniony weekend brały udział właśnie w takiej zabawie, która odbywała się w Kryspinowie niedaleko Krakowa. Nie był to ich pierwszy Runmageddon, ale za to zdecydowanie pierwszy tak hardkorowy. W poprzednim, górskim Runmageddonie, nawet się za bardzo nie pobrudziły. Tam co prawda nie widziałam przebiegu całej trasy, którą pokonywały, ponieważ już zaraz za startem wbiegały do lasu i wybiegały z niego dopiero przy samym końcu, przy ostatnim podbiegu i ostatniej przeszkodzie, ale na mecie zameldowały się prawie czyste. Jedynie dłonie i kolana miały nieco ubłocone. 

       Tym razem było zdecydowanie inaczej. Bieg odbywał się na plaży, więc rodzice mogli obserwować całą zabawę, ale także brudzenia się było znacznie więcej i przeszkody były bardziej ekstremalne.

        Już sam początek był dużo ciekawszy, start w zasłonie dymnej, chwila biegu po piasku i od razu do wody. Z jeziora prosto pod sieć rybacką, bo zbyt czystym być nie można. 

Runmageddon Kids

Runmageddon Kids

Runmageddon Kids

          Cała trasa biegu to ciągłe wspinanie się na rozmaite przeszkody - ścianę, siatkę, czy opony; wbieganie pod górkę tylko po to aby zaraz zjechać ze zjeżdżalni do basenu z zimną wodą i znów wbiec po schodach na górę. 

Runmageddon Kids

Runmageddon Kids
      
      Do tego jeszcze podciąganie się, spacer po linach, dywan z opon i znów moczenie w jeziorze, aby na czworakach pokonać kolejną przeszkodę - pajęczą sieć. 

Runmageddon Kids

Runmageddon Kids

Runmageddon Kids

        Zabawy dość ekstremalne, ale takie właśnie moje dzieci lubią najbardziej. 

Runmageddon Kids

Runmageddon Kids

Runmageddon Kids

Runmageddon Kids

      Po kilometrze biegu w wodzie i piasku, ciągle na górę i na dół oraz pokonaniu 15 różnego rodzaju przeszkód dziewczyny dobiegły na metę trochę zmęczone, dość mocno przemoknięte, całe oblepione piaskiem i bardzo, bardzo szczęśliwe. 

      Kruszynka zaraz gdy otrzymała medal powiedziała "ja chcę jeszcze raz". No więc w lipcu znów się wybierzemy :)

Runmageddon Kids

      Runmageddon Kids przeznaczony jest dla dzieci od 4 lat, wszystko zorganizowane jest profesjonalnie i przede wszystkim bezpiecznie. Przy tych najcięższych i najwyższych przeszkodach stoją wolontariusze, którzy pomagają dzieciakom wspinać się bądź zeskakiwać z wysokich ścian. 
1 komentarz:

  1. Bardzo fajna sprawa widzę-niestety u nas Natalka nie lubi tak ekstremalnie aż,ale jeśli coś się zmieni spróbujemy.Świetne zdjecia😉

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...