piątek, 12 kwietnia 2019

Wtedy kiedy - gra imprezowa

Wtedy Kiedy - gra imprezowa

      Czy wiecie kiedy Samuel Morse wysłał pierwszy telegram alfabetem Morse'a? A może znacie odpowiedź na pytanie kiedy brytyjski inżynier Robert Whithead skonstruował pierwszą torpedę o własnym napędzie?


         Na te i 546 innych pytań poznacie odpowiedzi grając w nową imprezową grę od wydawnictwa Egmont Wtedy Kiedy. Gra polega na chronologicznym ułożeniu 10 kart z wylosowanymi wydarzeniami. 

      W małym, poręcznym, żółtym pudełeczku, które bez problemu zmieści się w torebce czy plecaku, znajdziemy 274 dwustronne karty z wydarzeniami dotyczącymi między innymi historii, geografii, literatury, wynalazków, mody, sportu, filmu, sztuki, architektury oraz techniki. Spora dawka ciekawych faktów dostępna na wyciągnięcie ręki.

Wtedy Kiedy - gra imprezowa

Wtedy Kiedy - gra imprezowa

        Na początku rozgrywki każdy z graczy otrzymuje 1 kartę z pudełka, którą umieszcza przed sobą na stole. Następnie najstarszy gracz losuje kolejną kartę i czyta na głos wydarzenie (oczywiście bez daty), które gracz siedzący po jego lewej stronie musi dopasować do swojej linii czasu. Jeśli odpowie poprawnie umieszcza kartę we właściwym miejscu na swojej osi i czyta pytanie dla następnego gracza. Jeśli jednak nie uda mu się opowiedzieć dobrze pytanie przechodzi na kolejnego gracza. 

Wtedy Kiedy - gra imprezowa

       Aby wygrać rozgrywkę nie trzeba jednak znać dokładnych dat poszczególnych wydarzeń. Wystarczy tylko dobrze oszacować czy zdarzenie, które akurat musimy dopasować do naszej linii czasu miało miejsce wcześniej czy później niż zdarzenia zamieszczone na posiadanych już przez nas kartach. 

        Wtedy Kiedy podczas świetnej zabawy dostarcza nam wiedzy o otaczającym świecie. Dzięki grze poznamy ciekawe fakty i wydarzenia z wielu dziedzin, miło spędzając czas. Gra jest tym ciekawsza i weselsza im więcej osób bierze w niej udział. 

Wtedy Kiedy - gra imprezowa

Wtedy Kiedy - gra imprezowa

     Aby gra była jeszcze bardziej zabawna i emocjonująca warto zaopatrzyć się także w dodatek Wtedy Kiedy - szalone fakty. To 55 nowych kart (110 wydarzeń), które wprowadzają do gry dodatkową dawkę humoru i nauki. Można z nich dowiedzieć się na przykład kiedy Joker po raz pierwszy został dołożony do talii 52 kary oraz kiedy w Paryżu został wprowadzony zakaz noszenia spodni przez kobiety, który został oficjalnie zniesiony dopiero w 2013 roku. 


Wtedy Kiedy - gra imprezowa

Wtedy Kiedy - gra imprezowa

      Wtedy Kiedy to bardzo ciekawa, dynamiczna i wciągająca gra, która z pewnością idealnie dopełni chwilę spędzone w gronie znajomych oraz w  czasie rodzinnej nasiadówki. Dobra zabawa gwarantowana!

Gry możecie kupić bezpośrednio na stronie wydawnictwa:
Wtedy Kiedy

9 komentarzy:

 1. Podoba mi się... choć zapewne większości dat nie znam :-P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie jest istotne, ważne aby dobrze oszacować czy coś działo się wcześniej czy później.

   Usuń
 2. Coś mi się wydaje, że to gra która sprawdza naszą wiedzę, ale i ją wzbogaca :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam tą grę, jest super! Można fajnie pogłębić wiedzę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie wiele dat niestety umyka z pamięci, ale zapamiętałam na przykład, ze już w 1500 roku miała miejsce pierwsza cesarka i była ona wykonana przez weterynarza :)

   Usuń
 4. Zapewne na początku bym nie poszalała...ale przecież człowiek się uczy podczas gry, więc w końcu i ja bym wygrała;)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie tu nie trzeba znać dat, wystarczy dobrze oszacować czy coś miało miejsce wcześniej czy później.

   Usuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...