poniedziałek, 8 kwietnia 2019

Egmont dla mniejszych i większych

Książki dla dzieci. Egmont

      
      Dumbo i 101 Dalmatyńczyków to bajki znane chyba przez wszystkich, które teraz wracają w odświeżonej formie.


Dumbo

Dumbo. Egmont

      Do zwierząt mieszkających w cyrku przylatują bociany, roznoszące dzieci. Pani Jumbo, duża słonica, nie mogła się doczekać swojego maleństwa. Niewiele brakowało, a bocian nie zdążyłby go dostarczyć. W ostatniej chwili, gdy cyrkowe wozy już odjeżdżały, mały słonik w końcu trafił do swojej mamy. 

      Dumbo nie jest jednak taki jak inne słonie - ma bardzo długie uszy, przez które ciągle jest obiektem drwin. Mały słonik nie przejmuje się tym jednak zbytnio ponieważ zawsze jest przy nim jego kochająca mama przy której czuje się bezpiecznie i szczęśliwie.

      Niestety pewnego dnia, gdy Pani Jumbo znowu zostaje zmuszona stanąć w obronie synka, sytuacja wymyka się spod kontroli i słonica zostaje zamknięta w osobnym wozie, gdzie zostaje przykuta łańcuchami do ciężkiej kuli.

      Biedny Dumbo zostaje zupełnie sam, nie ma nikogo kto mógłby go pocieszyć i przytulić. Właśnie wówczas, gdy sytuacja wydaje się już całkiem beznadziejna słonik poznaje sprytną myszkę  - Tima. Przyjaciel pomaga Dumbo nie tylko przetrwać trudne chwile, ale także uwierzyć  w siebie i w to, że to co wydaje się nam wadą może okazać się naszą największą zaletą.

       Historia Dumbo już od ponad 80 lat pokazuje, że gdy tylko uwierzymy w siebie wszystko stanie się możliwe.

Dumbo. Egmont

Dumbo. Egmont

Dumbo. Egmont

101 Dalmatyńczyków

101 Dalmatyńczyków. Egmont

      Dalmatyńczyk Pongo mieszka wraz ze swoim panem w Londynie. Trochę zaczyna mu się już nudzić kawalerskie życie, więc gdy dostrzega przez okno piękną dalmatynkę spacerującą wraz ze swoja panią, postanawia za wszelką cenę wyciągnąć Rogera z domu i doprowadzić do ich spotkania. 

       Dzięki Pongo rozkwitła miłość nie tylko między nim i Perditą, ale także między Rogerem i Anitą. Para bierze ślub i zamieszkuje razem przez co psy także mogą być bliżej siebie. Dalmatyńczyki szybko doczekują się potomstwa - 15 małych łaciatych piesków.

       Wszystko układa się wspaniale do czasu, gdy pewnego dnia dawna znajoma Anity - Cruella de Mon odwiedza rodzinę i chce kupić wszystkie szczeniaki, aby z ich sierści uszyć sobie wyjątkowe futro. Roger i Anita oczywiście nie zgadzają się na to, nigdy nie oddaliby szczeniaków komuś z tak niecnymi zamiarami. 

      Cruella nie zamierza się jednak poddawać i pod nieobecność dorosłych członków rodziny wysyła do domu Rogera złodziei, których porywają szczeniaki. 

       Pengo i Perdita są załamani zniknięciem dzieci, ale nie zamierzają się poddać, zrobią wszystko by uratować szczeniaki, jak się okaże nie tylko swoje.

      101 Dalmatyńczyków to poruszająca historia i sile rodzicielskiej miłości i prawdziwych przyjaciołach, którzy są gotowi nieść pomoc w każdej sytuacji.

101 Dalmatyńczyków. Egmont

101 Dalmatyńczyków. Egmont

101 Dalmatyńczyków. Egmont

Marvel. Superbohaterki. 65 kobiet, które zmieniły losy wszechświata

Marvel. Superbohaterki. 65 kobiet, które zmieniły losy wszechświata

      Superbohaterowie  to nie tylko Supermen, Batman, Spidermen, czy Hulk, to także całą gama ratujących świat kobiet.  Kapitan Marvel, Czarna Wdowa, Meduza, Mantis, Dora Milaje, Shuri to tylko część z 65 kobiet superbohaterek, które zostały opisane w prezentowanej książce. 

       Każda z kobiet otrzymała dla siebie aż cztery strony, jedną na portret przygotowany przez Alice X. Zhang, a  trzy na obszerną charakterystykę. Dowiemy się jakie mają supermoce, jakie jest ich prawdziwe nazwisko, pseudonim oraz poznamy liczne ciekawostki na ich temat. 

        Ta książka to prawdziwa skarbnica wiedzy dla wszystkich fanów marvelaowskich komiksów, nie tylko dla dziewczyn. 

Marvel. Superbohaterki. 65 kobiet, które zmieniły losy wszechświata

Marvel. Superbohaterki. 65 kobiet, które zmieniły losy wszechświata

Marvel. Superbohaterki. 65 kobiet, które zmieniły losy wszechświata

       

4 komentarze:

  1. Zawsze miałam słabość do bajkowych wydań :) teraz córka jest bardziej na etapie Marvelowskich bohaterek :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Och... uwielbiałam 101 dalmatyńczyków... i nawet gdzieś mam jeszcze książkę z takimi ilustracjami :-)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...