piątek, 29 marca 2019

Nowa kolekcja bajek - kolejne pozycje w świetnej serii wydawnictwa Egmont

Egmont - Nowa Kolekcja Bajek  

     Wydawnictwo Egmont wypuściło na rynek kolejne pozycje z bardzo ciekawej serii bajek dla najmłodszych: Nowa kolekcja bajek

         Tym razem bohaterami książek są Kot-o-ciaki, Heniś oraz Booba. Muszę przyznać, że nie znałam wcześniej tych postaci, za to jak tylko Kruszynka zobaczyła książki od razu oświadczyła, że zna te bajki ponieważ oglądają je w przedszkolu. No cóż przynajmniej przedszkole dba o to aby dzieci były na bieżąco z aktualnym repertuarem telewizji. 

 Kot-o-ciaki. Nowa kolekcja bajek   
      

        Głównymi bohaterami książki jest trójka kociego rodzeństwa: Krakers, Budyń i Pianka, która wraz ze swoimi przyjaciółmi: Babeczką, Lukrem i Borysem przeżywa wiele zabawnych przygód. Kot-o-ciaki organizują rowerowy wyścig, biorą udział w konkursie tańca, bawią się w superbohaterów, uczą się budować latawce, a także wybierają najlepszy prezent dla mamy z okazji jej urodzin.

      Wszystkie opowiadania okraszone są sporą dawką humoru oraz głębokim przesłaniem. Dzięki tym wyjątkowo ciepłym historiom dzieci przekonają się jak ważna jest współpraca w grupie i wsparcie najbliższych. Gdy rodzina trzyma się razem wszystko musi się zawsze dobrze skończyć. Dzień, w którym Heniś poznał... Nowa kolekcja bajek


      Heniś to bardzo ciekawy świata i rezolutny przedszkolak. Chłopiec codziennie poznaje nowych znajomych, z którymi się zaprzyjaźnia i razem poznają otaczający nas świat.

         Kogut, któremu Heniś pomaga nakarmić zwierzęta na farmie; wóz strażacki, który w pierwszym dniu swojej pracy wraz z chłopcem ratuje kota z wysokiego drzewa, czy niezwykła lokomotywa to tylko część niesamowitych przyjaciół zainteresowanego światem malca. 

          Przygody Henisia uczą młodych czytelników wrażliwości na innych oraz tolerancji, a także tego, że zawsze warto pomagać, niezależnie od tego czy pomagamy kogutowi, koledze, czy królikowi. 
Booba. Nowa kolekcja bajek


         Booba to niezwykły stworek, który nie wiadomo skąd pochodzi i gdzie przebywał przez ostatnie lata. Wiadomo o nim tylko to, że bardzo lubi pakować się w kłopoty. Znajdują go one dosłownie wszędzie: w kuchni, na strychu, czy podczas lotu samolotem.

         Przygody Booba rozbawiają do łez. Wielka biała skrzynia, znajdująca się w kuchni i kryjąca w sobie smakowicie pachnący kawałek sera potrafi bardzo kusić, ale niestety broni jej bardzo głośny i szybko poruszający się po pomieszczeniu potwór. Obsługa lodówki czy odkurzacza wcale nie jest taka prosta jak mogłoby się wydawać, a Booba wszystkiego chce spróbować.
       Wszystkie książki z serii Nowa kolekcja bajek wydane są w grubej oprawie. Są one bogato ilustrowane i zawierają stosunkowo niewielką ilość tekstu na każdej ze stron, dzięki czemu podtrzymują uwagę młodszych słuchaczy i zachęcają do podejmowania samodzielnych prób czytania dla nieco starszych czytelników. 

          Bohaterowie powyżej prezentowanych książek chcą zostać z maluchami jak najdłużej dlatego znajdziemy ich nie tylko w bajkach, ale także w Wesołych kolorowankach, Zeszytach zadań i Wodnych kolorowankach.

         Pamiętam, jak będąc dzieckiem, dostałam taką wodną kolorowankę od babci. Wystarczył pędzelek i trochę wody aby powstały piękne, kolorowe kwiaty - prawdziwe czary! Później przez lata nigdzie nie widziałam tego typu książeczek i szczerze mówiąc zaczynałam już wątpić w swoją pamięć. Nie byłam do końca pewna, czy faktycznie miałam taką malowankę czy to moja dziecięca wyobraźnia spłatała mi figla.  Na szczęście wszystko ze mną ok.
      Zeszyty zadań to doskonała zabawa i nauka w jednym. Znajdziemy tu łamigłówki o różnym stopniu trudności, od łatwych po nieco trudniejsze. Jest sudoku, labirynty, wykreślanki, zagadki logiczne, zadania matematyczne, a do tego wszystkiego tak bardzo lubiane przez dzieci naklejki.
           

2 komentarze:

  1. świetne te zestawy- ksiązki na dobranoc takie lekkie i pobudzaja wyobraznie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Przyznaję, że i ja nie znam tych tytułów. Tygrys też nie wspominał, ale często sięgamy do książek Egmontu z ulubionymi bohaterami Synka.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...