poniedziałek, 11 marca 2019

Kubusiowe opowieści o życzliwości

     
      
      "Kubuś, Puchatek Kubuś... i jutro, i dziś i ja i mój puchaty miś!"

      Kubuś wraz ze swoimi przyjaciółmi od lat bawią dzieci na całym świecie. Oprócz klasyki literatury dziecięcej, książek znanych chyba wszystkim: Kubuś Puchatek i Chatka Puchatka, co jakiś czas powstają także nowe opowiadania o sympatycznym misiu o bardzo małym rozumku. 

Kubusiowa lekcja życzliwości

Kubusiowa lekcja życzliwości

      Kłapouchy jak zwykle ma pecha, chcąc zjeść na śniadanie nieco ostów natrafia na wielki kamień który na nich leży. Gdy próbuje go odsunąć niechcący przewraca stojącą nieopodal stertę kamieni, które nie tylko przysypują pozostałe osty, ale także przygniatają ogon osiołka. 

      Z pomocą przyjacielowi przychodzi Prosiaczek, niestety jest on zbyt mały, aby przesunąć ciężki głaz. Nie poddaje się jednak łatwo i biegnie po Kubusia. Po drodze zwierzaki spotykają także Tygryska i Królika i razem zmierzają na pomoc Kłapouchemu. Wspólnymi siłami udaje się im się uwolnić ogon osiołka. 

       Po udanej interwencji przyjaciele pomagają jeszcze sowie odnaleźć zaginione okulary oraz naprawić Maleństwu zepsutą huśtawkę. Dzień, który kiepsko się zapowiadał bardzo miło się skończył. 

         Puchatek, zachęcony dobrymi humorami przyjaciół,  wpadł na świetny pomysł. Zorganizował grę w życzliwość - zamysłem gry jest codzienne robienie dobrego uczynku. Gra prosta, ale jakże pożyteczna, tylko czy przyjaciołom uda się dotrzymać reguł gry?

Kubusiowa lekcja życzliwości

Kubusiowa lekcja życzliwości

Kubusiowa lekcja życzliwości

Kubuś i kaczątko

Kubuś i kaczątko

        Mamie kaczce, zamieszkującej Stuwiekowy las wykluły się trzy małe pisklęta. Kacza mama zabrała swoje maleństwa na pierwszą lekcję pływania do stawu, lecz nie zauważyła, że pod listkiem ukryte jest jeszcze jedno jajko. 

          Gdy mały kaczorek w końcu się wykluł okazało się, że jest zupełnie sam, nikt na niego nie czeka. Na szczęście tego dnia Kubuś z Prosiaczkiem wybrali się na spacer i znaleźli osamotnione kaczątko. Przyjaciele zabrali go ze sobą do domu, gdzie dali Maluchowi pudełko z kocykiem do spania. Następnego dnia zabrali je między innymi na śniadanie do Królika i na zabawę do Maleństwa. Mały kaczorek bardzo dobrze czuł się wśród przyjaciół ze Stuwiekowego lasu, jednak zatęsknił za mamą. Kubuś z Prosiaczkiem wyruszyli więc szukać kaczej mamy, czy im się to udało? 
      
Kubuś i kaczątko

Kubuś i kaczątko

Kubuś i kaczątko

      Kubusiowe opowieści o życzliwości pokazują, że warto brać przykład z przyjaciół ze Stumilowego lasu - pomaganie innym poprawia humor nie tylko tym którym pomagamy, ale także nam samym. Warto czynić dobro!

        Dziewczynkom oczywiście bardzo podobały się obie przygody Kubusia, niemniej jednak zdecydowanie bardziej przypadła im do gustu opowieść o małym kaczątku, ponieważ odnalazło ono swoją mamusię, a to zawsze jest dla nich najważniejsze!


        

9 komentarzy:

 1. Mamy i my je-lekkie piękne ilustracje i jal zawsze pouczające-idealne na dobranoc

  OdpowiedzUsuń
 2. Mamy i my je-lekkie piękne ilustracje i jal zawsze pouczające-idealne na dobranoc

  OdpowiedzUsuń
 3. Mimo swej miłości do Kubusia, córka nie czytała nigdy książek o nim ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na Kubusia nigdy nie jest za późno, więc może jeszcze wszystko przed nią

   Usuń
 4. Kubuś i u nas zawsze mile widziany.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...