czwartek, 7 marca 2019

Fabryka języka oraz Układ Słoneczny, czyli zakupy z pszczółką


Fabryka języka oraz Układ Słoneczny, czyli zakupy z pszczółką

     Podobno mężczyzna najpierw myśli co ma kupić, a później idzie na zakupy, a kobieta idzie na zakupy po to by pomyśleć co kupić. 


      Też tak macie? Ja zdecydowanie nie! Wchodząc do galerii handlowej od razu mam nerwy napięte jak struny. Męczą mnie dzikie tłumy, ciągłe hałasy i migające światła.  Zdecydowanie wolę zakupy robione w spokojnym zaciszu własnego domu. Tylko kanapa, laptop i nieograniczony wybór towarów. 

      Ostatnio trafiłam do sklepu internetowego Bee.pl - jest to sklep, który w swoim asortymencie posiada bardzo dużą gamę przeróżnych produktów. Główną osią sprzedaży sklepu jest zdrowa żywność, suplementy diety i naturalne kosmetyki.  Każda osoba zwracająca uwagę na to co je, z jakich składników są zrobione kosmetyki, których używa oraz dbająca o zdrowy styl życia z pewnością znajdzie tu coś dla siebie.

Sklep internetowy Bee.pl

       Bee oferuje jednak nie tylko artykuły ułatwiające nam dbanie o strefę fizyczną naszego życia, ale także o strefę intelektualną. W sklepie znajdziemy także książki i ulubiony dział każdego rodzica - zabawki

       Właśnie z tego działu trafiły ostatnio do nas dwa produkty, które świetnie umilając nam wspólnie spędzony czas także dbają o rozwój mowy Kruszynki i wiedzę astronomiczną Myszki.

Fabryka języka

Gra - Fabryka języka

       Od kilku lat walczymy z afazją Kruszynki. Postępy są, ale jest to poparte godzinami terapii tygodniowo. Po tylu zajęciach ze specjalistami w przedszkolu i fundacji, moja córeczka nie ma już najmniejszej ochoty na dodatkowe ćwiczenia w domu i szczerze mówiąc wcale się jej nie dziwię. Dorosły miałby problem z wytrzymaniem takiej ilości zajęć, a co dopiero małe dziecko. Jednak gdy dziecko samo wyciąga grę, przy której się świetnie bawi, nie wiedząc nawet, że przy okazji także bardzo dużo ćwiczy, to rodzice mogą się tylko cieszyć i przyłączyć do zabawy.

         Fabryka języka to gra wydawnictwa Zielona Sowa stworzona przez logopedę, której celem jest zbudowanie z kilku elementów własnego robota. Aby jednak móc zdobić potrzebne do produkcji części trzeba się trochę nagimnastykować, a właściwie nagimnastykować muszą się nasze buzie. 

         Na rozłożonej planszy ułożone są roboty poszczególnych graczy, trzy dostępne na taśmie produkcyjnej części robotów do złożenia, kupka z odpadami oraz kupka z częściami, które dopiero będą mogły "wjechać" na produkcję. 

Gra - Fabryka języka

Gra - Fabryka języka

Gra - Fabryka języka

Gra - Fabryka języka

      Aby gracz mógł przesunąć swojego robota na planszy musi najpierw wykonać jedno z zadań znajdujących się na karcie znajdującej się na stosie kart ułożonych obok planszy. Ćwiczenia są bardzo różne: nadmuchiwanie policzków, kląskanie językiem, powtarzanie zdań robotów, czy wysyłanie całusów. Dopiero po poprawnym wykonaniu polecenia gracz może się przesunąć o liczbę pól wskazanych na karcie. Niestety nie każdy ruch zapewni nam otrzymanie części niezbędnych do zbudowania robota, swój ruch możemy bowiem zakończyć na polu, które zobowiązuje nas do usunięcia wszystkich kart z linii produkcyjnej i odłożenie ich do odpadów. 

Gra - Fabryka języka

Gra - Fabryka języka

Gra - Fabryka języka

     Gra co chwilę wywołuje salwy śmiechu, a zbudowanie robota okazuje się wcale nie takim łatwym zadaniem. 

       Fabrykę języka polecam nie tylko dzieciom mającym tak duże problemy z mową jak Kruszynka, ale także dzieciom z mniejszymi wadami wymowy, jak również tym, którzy po prostu lubią dobrą zabawę i dużo śmiechu przy wspólnej grze.

Gra - Fabryka języka

Gra - Fabryka języka

Gra - Fabryka języka

Puzzle Układ Słoneczny

Puzzle - Układ Słoneczny

       Układanie puzzli to świetna zabawa, ćwicząca przy okazji koncentrację, spostrzegawczość i cierpliwość (dlatego właśnie ja nigdy nie ułożyłam puzzli, które miały więcej niż 200 kawałków).

      Z układanką od Xplore Team puzzle wchodzą na jeszcze wyższy poziom rozrywki, łącząc zabawę ze sporą dawką wiedzy.  Dzięki nim dowiadujemy się między innymi kto wstrzymał Słońce, a ruszył Ziemię, ile księżyców ma Mars i jakie sondy krążą obecnie po naszym Układzie Słonecznym.

      Puzzle składają się z 300 elementów, a każdy z poszczególnych kafelków jest dość duży, co znacznie ułatwia ich układanie. Dzięki dużym kawałkom, po ułożeniu układanki w całość, otrzymujemy piękny obraz o wymiarze 98 x 68 cm. Całość prezentuje się wprost bajecznie, aż żal chować je z powrotem w pudełku. Najlepiej byłoby je włożyć do antyramy i powiesić na ścianie, jednak wówczas tracimy możliwość ponownego ich ułożenia.

Puzzle - Układ Słoneczny

Puzzle - Układ Słoneczny
Puzzle - Układ Słoneczny

Puzzle - Układ Słoneczny

Puzzle - Układ Słoneczny

      Każdy obiekt na układance jest podpisany drukowanymi, łatwymi do odczytania nawet przez dzieci literami.  Znajdziemy tu oczywiście planety wraz z ich księżycami, najważniejsze osoby (i jednego psa), które przyczyniły się do odkrywania przestrzeni kosmicznej, konstelacje gwiazd prezentujące znaki zodiaku, satelity, planetoidy oraz inne elementy nieodłącznie wiążące się z kosmosem.

      Polecam puzzle wszystkim małym odkrywcom, którzy chcą eksplorować kosmos nie wychodząc z domu. 

Puzzle - Układ Słoneczny

Puzzle - Układ Słoneczny

Puzzle - Układ Słoneczny

Puzzle - Układ Słoneczny

Puzzle - Układ Słoneczny

Puzzle - Układ Słoneczny
     Za wszystkie produkty do recenzji dziękujemy sklepowi Bee.pl


       

11 komentarzy:

 1. Zafascynowały mnie puzzle, dużo zdrowia dla Was dziewczyny a zwłaszcza dla Kruszynki . Gra fajna tez widzę:)

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie to zależy, choć rzeczywiście coraz mniej lubię robić zakupy. Kiedyś lubiłam sobie pochodzić, pooglądać, pomału wybierać, teraz tego raczej nie lubię

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiamy Fabrykę języka! A puzzle faktycznie wyglądają wspaniale :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Grę zapisuję sobie na listę zakupów. I puzzle też. Mam już dość układanek z autami i dinozaurami. Wyczuwam zainteresowanie kosmosem, więc na dzień dziecka jak znalazł.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, na pewno nie zawiedziecie się i na grze i na puzzlach.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...