środa, 19 grudnia 2018

Axio - gra logiczna

Axio - gra logiczna

      Gry logiczne nie tylko zapewniają świetną rozrywkę na wiele godzin, ale także bardzo dobrze wpływają na rozruszanie szarych komórek, zarówno u młodszych, jak i starszych graczy.


      Jedną z takich właśnie gier jest Axio - szybka gra logiczna dla całej rodziny przy której nie sposób się znudzić. 

      W pudełku znajdziemy 100 płytek z kolorowymi znaczkami, 4 planszetki punktacji, piękne, kolorowe kryształki do oznaczania punktów, piramidki oraz planszę, która rośnie wraz z ilością graczy. Grając we dwie osoby, korzystamy tylko z białych pól, a przy trzech i czterech graczach rozszerzamy obszar gry także o szary obszar. 

Axio - gra logiczna

Axio - gra logiczna

Axio - gra logiczna

Axio - gra logiczna

      Cel gry jest niezwykle prosty. Wystarczy układać znaczki w pięciu różnych kolorach na planszy w odpowiedniej konfiguracji i zdobywać za nie punkty. Jednak AXIO ukrywa pewien haczyk - aby wygrać trzeba starać się zdobywać równomiernie punkty za każdy kolor, ponieważ na koniec gry brany jest pod uwagę tylko najsłabszy wynik każdego z graczy. 

Axio - gra logiczna

      Na początku rozgrywki każdy z graczy otrzymuje 5 płytek, które ustawia przed sobą na stojaku. W każdym z ruchów gracz dokłada na planszę po jednej płytce, za które otrzymuje punkty za każde sąsiadujące pole w kolorze, który znajdował się na jego płytce. Proste? Proste, ale należy się nieźle zastanowić jak układać płytki, aby zdobywać jak najwięcej punktów za jak najwięcej kolorów. 

      Ważne są także piramidki - wykładamy ja na planszę, gdy uda nam się zamknąć na planszy pojedyncze puste pole. Za piramidy dostajemy punkt za każdy kolor, z którym ona sąsiaduje. 

      Gra jest bardzo elegancko i solidnie wykonana. Łatwo się ją tłumaczy nowym graczom, szybko przygotowuje do gry, a i sama rozgrywka przebiega dość dynamicznie.

       Axio polecam każdemu, kto ma ochotę trochę pogłówkować podczas gry, a nie dysponuje zbyt dużą ilością czasu, który może poświęcić na rozgrywkę.  

2 komentarze:

  1. Gry logiczne ostatnio co raz bardziej zyskują na popularności :)

    OdpowiedzUsuń
  2. O... ma prezent na pomysł dla dzieci przyjaciół.

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...