piątek, 26 października 2018

Mała księga mądrości Kubusia

Mała księga mądrości Kubusia

      Kubuś Puchatek towarzyszy dzieciom na całym świcie już przeszło 90 lat. Przez te wszystkie lata zarówno Miś o Bardzo Małym Rozumku, jak i jego przyjaciele wypowiedzieli wiele tekstów, które skrywały w sobie głęboką mądrość życiową.


            Wiele z nich znalazło się w zbiorze, którego pełny tytuł brzmi: Mała księga mądrości Kubusia z drobną pomocą Prosiaczka, Kłapouchego, Królika, Sowy i Tygrysa rzecz jasna

      Cytaty zaczerpnięte z różnych książek o sympatycznym misiu ukazują, że mimo małego rozumku Kubuś jest niezwykle mądrym misiem, o gołębim sercu, a jego przemyślenia są bardzo głębokie i zmuszają do refleksji.

Mała księga mądrości Kubusia

Mała księga mądrości Kubusia

           Aforyzmy zgrupowane są w książce w 14 kategoriach: przygoda, coś i nic, sport to zdrowie, stuwiekowa mądrość, miód, sztuka organizacji, trudy i troski, przyjaźń, czas, bycie sobą, o pisaniu, pogoda, hip, hip, hura! oraz zakończenia.

Mała księga mądrości Kubusia

        Każda ze złotych myśli Puchatka oraz jego przyjaciół  zapisana jest dużą czcionką na osobnej stronie oraz okraszona wprost urzekającą ilustracją wykonaną przez Mike'a Wall'a. 

Mała księga mądrości Kubusia

Mała księga mądrości Kubusia

     Książka jest idealnym pomysłem na prezent dla osób w praktycznie każdym wieku. Ja się w niej wręcz zakochałam.  Oczarowała mnie do tego stopnia, że szczerze mówiąc trzymam ją na wysokiej półce żaby dziewczyny nie sięgały po nią zbyt często, szczególnie idąc do toalety - tam najchętniej "czytają". 

       Chciałam ją nawet podarować mamie, która uwielbia wszystkie książki z aforyzmami, szczególnie tak głębokimi jak myśli Kubusia i jego przyjaciół, ale oddała mi ją mówiąc, że u mnie będzie bezpieczniejsza. 

Mała księga mądrości Kubusia

Mała księga mądrości Kubusia

     Mała księga mądrości Kubusia... jest wprost cudowna, warto po nią sięgnąć za każdym razem gdy nie dopisuje nam zbyt dobry humor i przytłacza nas szara rzeczywistość.  Puchatek i jego przyjaciele ze Stumilowego Lasu  nie tylko zmuszą nas do przemyśleń i przypomną, co jest w życiu na prawdę ważne, ale także niejednokrotnie rozbawią i uzmysłowią, że warto cieszyć się każdym dniem.

8 komentarzy:

 1. Bardzo fajna książka! Oczywiście mamy u siebie przygody Kubusia, ale same aforyzmy widzę są wyjątkowe. Do tego bardzo ładna grafika. Myślę, że dobra na prezent własnie nie tylko dla dziecka jak piszesz. Myśli więc mogą towarzyszyć komuś w zasadzie przez całe życie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Chetnie przeczytamy Kubusiowe mądrości :) Córka ma pluszaka Kubusia, którego nie opuszcza :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U nas też jest pluszowy Kubuś i Kłapouchy, ale zainteresowanie nimi jest zmienne.

   Usuń
 3. OOO idealna na prezent ;) Sama chętnie bym takie przygarnęła tym bardziej, że uwielbiam misia o małym rozumku ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, może podpowiedz komuś żeby zrobił Ci taki prezent :)

   Usuń
 4. Bardzo fajna książka. Dużo ciekawych tekstów

  OdpowiedzUsuń
 5. Mała księga, ale jakże mądra

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...