środa, 18 lipca 2018

Łap za słówka

Łap za słówka - gra


      Lubicie gry słowne? Uważacie się za osoby elokwentne? Chcecie rozwijać słownictwo i refleks u swoich dzieci? Jeśli choć na jedno z powyższych pytań odpowiedzieliście "tak" to mam dla Was świetną grę.


       Łap za słówka wydawnictwa Egmont to wesoła gra imprezowa, w której naszym zadaniem jest wymyślenie w określonym czasie trzech słów z wybranej kategorii oraz na wybraną literę. Niby proste, ale jest pewien haczyk, a mianowicie punkty zdobywamy tylko za te wyrazy, których nie użyli przeciwnicy.


Łap za słówka - gra

       Do wyboru mamy jedną z 18 kategorii  (np. potrawy, sport, książki, państwa, czy zawody) umieszczonych na 6 kostkach. Każdy z graczy z wybranej przez siebie kategorii wypisuje na kartce trzy słowa oraz tyle wyrazów z kostek przeciwników ilu uczestniczy ich w grze. 

      Im więcej osób bierze udział w grze tym zabawa jest weselsza, ponieważ istnieje większe prawdopodobieństwo, że ktoś także wpisał na kartce użyte przez nas słowo i tym samym pozbawił nas punktu. 


Łap za słówka - gra

Łap za słówka - gra

       Łap za słówka to gra bardzo przyjemna, szybka i świetnie wpływająca na poprawę nastroju, idealnie nadaje się na spotkanie w gronie rodziny czy znajomych. 

       Gra przeznaczona jest dla dzieci od 10 lat, pewnie z powodu tego, że działamy tu pod presją czasu. Jeśli jednak usunąć z niej klepsydrę to doskonale nada się także dla młodszych graczy. Poza tym z młodszymi pociechami wcale nie musimy grać na punkty, a nawet nie musimy zapisywać wymyślonych przez dzieci wyrazów. Można pobawić się nieco inaczej, poszerzając przy okazji słownictwo dzieci, rozpoznawanie na jaką głoskę zaczynają się konkretne wyrazy oraz rozwijając wyobraźnię.

    Wariant 1

      Dziecko losuje kostkę oraz literę (podobnie jak przy wersji dla starszych) i stara się wymyśleć jak najwięcej wyrazów na daną literę pasujących do wybranej kategorii, nie zapisuje ich jednak i nie ma na to ograniczonego czasu.

      Wariant 2

       Kostek można używać także tak jak słynnych Story Cubes - dziecko rzuca kośćmi i wymyśla historyjkę związaną z przedstawionymi na nich obrazkami.


Łap za słówka - gra

      Grę Łap za słówka możecie teraz kupić na stronie wydawnictwa Egmont z 25% rabatem - https://egmont.pl/Lap-za-slowka,11102210,p.html
         
A my dziękujemy wydawcy za egzemplarz udostępniony do recenzji.

http://projektgrajmy.blogspot.com/

        

        

17 komentarzy:

 1. Coś innego niż Scrabble, ale z literami :) Pograłabym :)

  OdpowiedzUsuń
 2. My dostaliśmy ją wczoraj i mamy za sobą kilka rundek.Świetna gra.Trochę jak "Państwa-Miasta" w które grałam w dzieciństwie.Kategorie wpisywaliśmy wtedy w tabeli.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętam państwa miasta, grało się na co nudniejszych lekcjach :)

   Usuń
 3. Myślę, że i ja bym się świetnie bawiła grając w tą grę:D
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wygląda na bardzo fajną grę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam Gry słowne wiwc to Zdecydowanie coś dla nas 😀

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takim razie polecam, a jak masz ochotę na partyjkę to zapraszam :)

   Usuń
 6. Uwielbiam tego typu gry :) super :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Odpowiedzi
  1. To raczej gra dla dorosłych, przy dzieciach trzeba ja nieco modyfikować :)

   Usuń
 8. Na pewno kupię tę grę i zagramy razem z całą rodziną. Myślę, że spodoba się nam i będziemy mieli kilkugodzinną zabawę. Bardzo lubię czytać twojego bloga i poradniki. Powodzenia w dalszej pracy.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...