czwartek, 24 maja 2018

Czytelnia Egmontu           Czas szybko biegnie, dzieci dorastają, a co za tym idzie zmienia się także repertuar książek, które wspólnie czytamy. Choć czasami nadal chętnie sięgamy po kolorowe książki z niewielką ilością tekstu, coraz częściej w nasze ręce trafiają pozycje w których ilość treści znacznie przewyższa ilość grafiki. 


           Właśnie dla dzieci w przedziale wiekowym 6-12 lat powstała #Czytelnia - nowa seria książek wydawnictwa Egmont. Bohaterami powieści są znane i lubiane przez dzieci postaci.

      Seria została podzielona na trzy poziomy, a każdy z nich dostosowany jest do innego przedziału wiekowego.

Poziom pierwszy - oznaczony kolorem żółtym, skierowany jest głównie dla czytelników w wieku 6-8 lat (czyli idealny dla moich córeczek), a bohaterami około 100 stronicowych książeczek są przeważnie księżniczki. Czcionka, którą pisana jest treść, jest duża, aby ułatwić dzieciom także samodzielne czytanie.  


Poziom drugi - oznaczony kolorem niebieskim, adresowany jest dla dzieci w wieku 8-10 lat, a postaciami tych 100 - 200 stronicowych pozycji są głównie superbohaterowie, koniki Pony oraz bohaterowie serialu "Zaplątani".

Poziom trzeci - oznaczony kolorem czerwonym,  przeznaczony jest dla miłośników literatury w przedziale wiekowym 10 - 12 lat. Każda z ponad 200 stronicowych książek niesie ze sobą pasjonujące przygody bohaterów Star Wars i Twisted Tales.

      My miałyśmy do tej pory przyjemność zapoznać się z pięcioma pozycjami z serii:

Ariel na fali


      Ariel to ulubiona bajkowa bohaterka Myszki więc to właśnie od jej przygody zaczęłyśmy czytanie serii.
      Siedmioletnia Ariel oraz jej siostry bardzo lubią bawić się wśród fal. Pewnego razu, podczas jednaj z takich zabaw, trzy najmłodsze syrenki porywa silny prąd i unosi je daleko od rodzinnego pałacu. Małe syrenki, aby wrócić do domu, muszą pokonać nie tylko dużą odległość, ale także własne lęki i uprzedzenia. Po drodze będą zmuszone, między innymi, wypłynąć na powierzchnię, wpłynąć do wraku statku i uciekać przed rekinami. 


 Barbie. Plażowy rabuś      Barbie w wakacje dorabia sobie jako ratowniczka na plaży. Podczas gdy ona pilnuje, aby nikomu nie stało się nic złego w wodzie, jej koleżance, która wybrała się na plażę z drogocenną biżuterią, ktoś kradnie cenny naszyjnik. Siostry Barbie i jej przyjaciele starają się odnaleźć rabusia, który dopuścił się tego niecnego uczynku.  Odkrycie Belli       Młoda Bella nie jest zbyt lubiana w szkole. Szkolni znajomi nie podzielają jej pasji do wynalazków i przerabiania rzeczy zgodnie z własnym  pragnieniami. Pewnego razu dziewczyna trafia do zapomnianej, podupadającej i podobno nawiedzonej księgarni, gdzie odnajduje nie tylko niesamowite książki, ale także przyjaźń. Bella postanawia nie dopuścić do upadku niedawno odkrytego przez siebie miejsca i przekonać szkolnych kolegów oraz mieszkańców miasteczka o konieczności uratowania księgarni.

Anna i Elsa. Powrót do lodowego pałacu       Do królestwa Arendelle mają przyjechać bardzo ważni goście. Elsa chce olśnić swoich gości w związku z czym zarządza remont pałacu. Olaf bardzo chce pomóc więc namawia siostry, aby razem przeprowadzili część prac, co niestety niezbyt dobrze im wychodzi i zamiast naprawiać psują kolejne rzeczy. Ostatecznie cała trójka dochodzi do wniosku, że nie zdążą z niezbędnymi naprawami przed przyjazdem gości i postanawiają ugościć ich w lodowym pałacu, który Elsa wyczarowała wysoko w górach.    Poza granicami Equestrii. Pinkie Pie wkracza do akcji.      Pinkie Pie zostaje poproszona przez swojego przyjaciela o organizację największego i najwspanialszego przyjęcia w historii Manehattanu, jakim ma być Galopująca Rewia. Kucyk ma niewiele czasu na przygotowanie wszystkiego ponieważ impreza ma się odbyć już kolejnego dnia, ale to tylko motywuje Pinkie Pie do działania z pełnym zaangażowaniem.         Książki bardzo przypadły do gustu dziewczynkom. Pełne wartkiej akcji przygody wciągnęły je do tego stopnia, że czytałyśmy je nawet w samochodzie podczas wyjazdu na weekend majowy.


www.egmont.pl


https://egmont.pl/szukaj?q=czytelnia

2 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...