wtorek, 10 kwietnia 2018

Wiosenne drzewko 3D

Drzewko 3 d

      Nadeszła wiosna czas więc na wiosenne prace plastyczne.  
  

      Wykonanie wiosennego drzewka w wersji 3D jest niezwykle proste. Myszka wykonała je prawie w całości zupełnie sama, musiałam jej tylko nieco pomóc przy klejeniu, bo moje dziecko, które w wieku 4,5 roku samo zrobiło choinkę z makaronu, nagle, w wieku prawie 7 lat, zaczęło się bać kleju na gorąco. Chyba z wiekiem dzieci bardziej dostrzegają zagrożenia. 

       Pień Myszka przygotowała z kartek A4 (cała praca jest wielkości kartki A3) przeciętych wzdłuż i zwiniętych w rulony, które następnie zostały pomalowane na brązowo.

Drzewo DIY

Pień z kartki papieru

      Liście zrobione są z pociętych w około 1-2 centymetrowe paski z rolek po papierze toaletowym.

Liście z rolek po papierze toaletowym

Drzewko DIY

      Kwiatki, natomiast, wykonane są z wacików kosmetycznych pomalowanych na różowo z przymocowaną na środku białą kuleczką z waty.

Kwiatki z płatków kosmetycznych

Kwiatki z płatków kosmetycznych

Drzewko DIY

Drzewko 3 d

    Patrząc na swoje dzieło Myszka stwierdziła, że nie może tak zostać i trzeba wprowadzić jeszcze poprawki. Pomalowała więc dodatkowo wnętrze liści na zielono i uzupełniła farbą brakujące elementy w pniu.

Drzewko DIY - 3 d

       Kilka kartek papieru, dwie rolki po papierze toaletowym, waciki kosmetyczne, klej na gorąco (choć może zwykły też dałby radę), farby i zapał dziecka - tyle wystarczy do stworzenia bardzo efektownego drzewka w wersji 3D.

Drzewo DIY - 3 d


15 komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...