czwartek, 5 kwietnia 2018

Mr Men i Mała Miss - książeczki z charakterem


      Mr Men i Mała Miss to seria niewielkich książeczek o ważnych sprawach autorstwa Rogera Hargreaves'a, która ukazała się nakładem wydawnictwa Egmont.


      Cała seria jest bardzo imponująca i zawiera ponad 80 książek o emocjach i cechach charakterów. W lutym ukazało się 10 tytułów z serii:
„Pan Radosny”
„Pan Leniuszek”
„Pan Bałagan”
„Pan Pośpiech”
„Pan Bystrzak”
„Mała Złośnica”
„Mała Uparciuszka”
„Mała Pomocnica”
„Mała Wstydnisia”
„Mała Buntowniczka”     Gdy książki trafiły w nasze ręce  to, jeszcze przed przystąpieniem do lektury, dziewczynki dopasowywały tytuły poszczególnych pozycji to cech charakteru członków naszej rodziny. Było to bardzo ciekawe doświadczenie. Myszka chętnie przyznała, że książka Pan Bałagan zdecydowanie będzie pasować zarówno do niej jak i do Kruszynki, Pan Leniuszek idealnie pasuje do taty, a Pan Pośpiech to cała mamusia.

       Każda książka prezentuje inny charakter, choć poszczególni bohaterowie pojawiają się także w przygodach innych cech osobowości. Na przykład Panu Bałaganowi pomagają  wprowadzić porządek w życiu i domu Pan Czysty i Pan Schludny.

       Książeczki są niewielkich rozmiarów i mają miękką okładkę. Niezbyt długi, zabawny tekst wprowadza w prosty sposób dzieci w skomplikowany świat emocji i całego wachlarza charakterów, z jakimi na co dzień możemy się spotkać wśród ludzi, którzy stają na naszej drodze.  To co na pierwszy rzut oka wydaje się złożone, dzięki sympatycznym bohaterom, staje się bardziej przejrzyste.

      Każda przygoda podsumowana jest puentą, aby podkreślić to co najistotniejsze. Jest to także świetny początek do rozmowy z dziećmi na temat emocji, ich różnorodności i sposobach radzenia sobie z nimi.
     
      Prosty tekst okraszonymi jest także prostymi, ale bardzo wymownymi ilustracjami, koło których trudno przejść obojętnie.

       
    
        A Wy z kim się utożsamiacie? Mała Pomocnica? Mała Uparciuszka? A może Mała Złośnica?4 komentarze:

 1. U nas w rodzinie już wszystkie dzieci za duże na te książeczki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. az 80 ksiazeczek :o
  Oj chyba bedziemy kolekcionowac!
  Super! :)
  Dodaje do obserwownych i zapraszam do siebie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. My właśnie na etapie nauki nazywania/okazywania emocji, więc to coś dla nas.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, można je kupić nawet w Biedronce za około 4 zł

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...