wtorek, 20 marca 2018

Nowe przygody Hani Humorek


      Przygody Hani Humorek to jedna z naszych ulubionych serii dla "starszaków". Wartka akcja, przeplatana sporą dawką humoru sprawia, że z niecierpliwością czekamy na pojawienie się kolejnych tomów. (O Hani pisaliśmy już TU i TU)

Franek Perełka. Do Trzech razy Sztuka.      Głównym bohaterem tej części serii jest przyjaciel Hani, Franek, który od dawna marzy o tym aby zwyciężyć w jakimś konkursie. Pierwszym konkursem, do którego przystępuje Franek, są mistrzostwa jo-jo, do których chłopak od dawna się przygotowywał. Sztuczka Fruwający Skunks - połączenie Spadającej Gwiazdy z UFO miała zapewnić mu zwycięstwo. Niestety linka się poplątała, zrzucając dodatkowo Frankowi okulary z nosa przez co ostatecznie stracił szansę na wygraną.

      Franek jednak nie poddaje się łatwo i zamierza przystąpić do kolejnego konkursu. Razem ze swoją papugą Kiki biorą udział w konkursie dla zwierzaków. Czy tym razem chłopak będzie miał więcej szczęścia? A może znów mu się nie powiedzie i będzie musiał spróbować po raz kolejny?


Hania Humorek i przyjaciele. Kłopoty ze zwierzakami.      Książeczka zawiera trzy przygody Hani i jej przyjaciół, a każda z nich, jak wskazuje tytuł, ma związek ze zwierzętami.

          W pierwszej Szczęki, muchówka Hani, zachorowała. Dziewczynka bardzo się o nią martwi i stara się za wszelką cenę poprawić jej humor: podlewa ją, śpiewa dla niej piosenki, a nawet czyta jej książkę. Niestety nic nie skutkuje. W końcu Hania dochodzi do wniosku, że jej roślinka potrzebuje przyjaciela i stawia ją obok akwarium z rybką z... krakersa. Czy sztuczna rybka pomoże Szczękom wyzdrowieć?

         W kolejnym rozdziale, a zarazem kolejnej przygodzie, Smrodek zajmuje się sprzedażą lemoniady. Hania także chce zarobić trochę pieniędzy dlatego zakłada swojemu kotu - Myszce - turban na głowę i sadza ją na poduszce. Kot zostaje mianowany Wróżką Myszką, która czyta w myślach zwierząt. Dziewczynka chce w ten sposób, nie tylko zarobić, ale także pomóc rozwiązać problemy pupili swoich przyjaciół. Do tego dorzuca jeszcze gratisowe drapanie.

     Na koniec Julka, przyjaciółka Hani, zakłada psie przedszkole, w którym uczy posłuszeństwa iguanę, papugę, świnkę i ani jednego psa. Do nietypowej placówki Hania zapisuje także ropuchę. Czy z tego może wyniknąć coś dobrego?

     Wszystkie przygody Hani i jej przyjaciół pisane są dużą, przejrzystą czcionką, aby ułatwić dzieciom samodzielne czytanie. Dodatkowo kolorowe, wesołe ilustracje przyciągają uwagę młodszych czytelników. 
6 komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...