środa, 21 lutego 2018

Na lody - dobra gra w dobrej cenie


     Lody, lody dla ochłody!
      
     Aktualnie ochłody chyba nikt nie potrzebuje, ale lody są przecież dobre na każdą porę roku. Dodatkowo gdy ulubioną przekąskę dzieci połączy się z grą planszową musi wyjść z tego dobra zabawa.


       Gra Na lody wydawnictwa Egmont zaprasza do kawiarni nie tylko na pyszne, zimne lody, ale także na inne słodkie rarytasy: pączki, torty, cukierki, babeczki oraz lizaki. Zadaniem graczy jest przygotowanie odpowiedniego zamówienia. Z puli żetonów słodkości każdy z graczy losuje 6 przekąsek, które będzie musiał zaserwować. O tym ile sztuka danego przysmaku należy przygotować (znaleźć) decyduje rzut kostką. 
     Gdy już wiemy jakie zamówienie musimy zrealizować odwracamy dwa kafelki, z pośród 15 znajdujących się na stole, tak aby ilość zamówionych słodkości - wskazanych przez kostkę - zgadzała się z tymi, znajdującymi się na blacie. 

     Odwrócić zawsze musimy dwa kafelki, nawet wówczas gdy już na początku nasze zamówienie wydaje się być zrealizowane. Należy wówczas uważać, aby nie trafić na dodatkową porcję przysmaku, który mamy zaserwować. 
     Rozgrywkę wygrywa ten z graczy, który jako pierwszy przygotuje wszystkie zamówienia.

         Gra z pewnością przypadnie do gustu zarówno tym mniejszym jak i większym smakoszom słodyczy. A dobra zabawa i niewielka cena gry to z pewnością nie jej jedyne zalety. Niewątpliwymi atutami są także jej walory edukacyjne: rozwijanie logicznego myślenia, ćwiczenie pamięci i koncentracji oraz ciekawe wprowadzenie w naukę dodawania.
     Nabraliście ochoty na lody?        

11 komentarzy:

 1. Sieć została osaczona lodami :) Mnie to nie przeszkadza, fajne rzeczy powinno się polecać, a ja mam apetyt na orzechowe :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja za to najbardziej lubię śmietankowe i waniliowe :)

   Usuń
 2. Smakowite gra :) Nie znamy, a chętnie "liźniemy" ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Sporo o tej grze ostatnio, bardzo dobrze się zapowiada :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super:) Mamy kilka z tej serii i dziewczynki bardzo je lubią. Fajny pomysł za fajną cenę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla nas to pierwsza gra z tej serii, ale także bardzo nam się podoba

   Usuń
 5. Ciekawa i prosta gra, która rozwija myślenie i spostrzegawczość.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...