piątek, 15 września 2017

Studio Filmów Rysunkowych - z wizytą u Bolka i Lolka


     Któż z nas nie zna przygód Bolka i Lolka czy Reksia? Przesympatyczni bohaterowie mojego dzieciństwa bawią teraz moje córeczki, a ja w końcu, po trzydziestu latach i przeczytaniu kilku książek o ich perypetiach, wiem który z chłopców to Bolek, a który Lolek. 

     W ramach uatrakcyjnienia wakacji wybrałyśmy się z dziewczynkami do bielskiego Studia Filmów Rysunkowych, aby zobaczyć jak powstają bajki z udziałem naszych ulubieńców.

       Zwiedzanie w studiu mogą zamówić tylko grupy zorganizowane, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby klienci indywidualni, zainteresowani tym jak przebiega proces tworzenia bajek, mogli zadzwonić i dowiedzieć się do której z grup mogą dołączyć. 
     
     
     Jeszcze przed rozpoczęciem poznawania tajników powstawania filmów rysunkowych przywitał nas w korytarzu Reksio, lecący nad naszymi głowami balonem.


       Wędrówka po studio to wędrówka po poszczególnych etapach powstawania bajek, zarówno w przeszłości jak i obecnie. Jak wiadomo świat idzie naprzód, nie inaczej sytuacja wygląda w procesie tworzenia filmów, także tych rysunkowych. To co kiedyś robili ludzie pracą własnych rąk teraz często wykonują za nich komputery.
     Miałyśmy okazję zobaczyć jak tworzy się film od scenariusza po gotowy obraz. Dowiedziałyśmy się między innymi jak powstają ilustracje, ile jest ich potrzebnych, aby powstała jedna scena, jak wprawić postaci w ruch, jak nagrywane są dźwięki i efekty specjalne, a także jak odbywa się montaż poszczególnych scen w gotową bajkę.

    
     
     Odwiedziłyśmy także miejsce najważniejsze - salę w której czekali na nas Bolek i Lolek! Duże, pluszowe podobizny chłopaków robiły niesamowite wrażenie na dzieciach. Dodatkowo na ścianach wisiały kadry z najważniejszych przygód naszych bohaterów, a także duża mapa z zaznaczonymi miejscami, które Bolek i Lolek zwiedzili w trakcie swoich licznych podróży.       Mnie pokaz produkcji poszczególnych etapów filmów bardzo się podobał, ale szczerze mówiąc moje dziewczynki były chyba trochę za małe na tego typu  rozrywkę (faktycznie były najmłodsze w grupie). Przez prawie cały czas pytały mnie kiedy  będzie bajka. No i w końcu się doczekały. Na zakończenie odwiedzin w Studiu Filmów Rysunkowych zostaliśmy zaproszeni do niewielkiego kina gdzie mogłyśmy podziwiać końcowe dzieło, czyli tak długo wyczekiwaną przez dziewczynki bajkę, a nawet trzy bajki. 


     Jeśli lubicie Bolka i Lolka i jesteście ciekawi jak powstają filmy z ich udziałem powinniście odwiedzić to miejsce.
     
10 komentarzy:

 1. Nasza młoda chętnie by się tam wybrałą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna sprawa, nawet dla pokolenia, które się wychowało na Bolku i Lolku ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. wow ale fantastyczne miejsce chętnie tam zawitamy też ile Polska ma skarbów

  OdpowiedzUsuń
 4. My właśnie wizytę w studio planujemy na jesień. Cieszę się, że to takie fajne miejsce. Mam tylko nadzieję, że moja młodsza da radę.

  OdpowiedzUsuń
 5. Szkoda, że nie można zwiedzać w weekend...

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...