wtorek, 12 września 2017

Minionki atakują


     Jakiś czas temu świat oszalał na punkcie Minionków. Gdzie się człowiek nie odwrócił tam patrzyły na niego (czasem jednym czasem obojgiem oczu) żółte stworki. Nie rozumiałam tego fenomenu, pewnie dlatego, że nigdy nie oglądałam bajki, której byli głównymi bohaterami.


        Kilka miesięcy temu szał znów powrócił. Tym razem za sprawą filmu Gru, Dru i Minionki. I tym razem bajki nie oglądałam, za to widziałam zwiastuny i przeczytałam książkę i muszę przyznać, że nadal minionkowego szału nie rozumiem. Owszem wyglądają całkiem sympatycznie, ale zabawy pierdzistrzałem (co prawda nie w użyciu głównych bohaterów ale jednak) do mnie w ogóle nie przemawiają. 

      O gustach się jednak nie dyskutuje i pewnie znajdzie się spora grupa fanów Minionków, która się ze mną nie zgodzi. Właśnie dla niech wydawnictwo Egmont przygotowało serię książek o bohaterach najnowszej części kinowego hitu.

Gru, Dru i Minionki - biblioteka filmowa

     Książka jest prawie dokładnym opisem kinowej wersji bajki. 

     Superszpieg Gru i jego żona Lucy po nieudanej próbie złapania Arcyłotra zostają wyrzuceni z Ligi Antyprzestępczej.  Na domiar złego Gru dowiaduje się, że ma brata bliźniaka (Dru), o którym wcześniej nie wiedział, a który marzy o karierze superzłoczyńcy. Na zaproszenie Dru cała rodzina wyjeżdża do Freedonii gdzie czekają na nich liczne przegody. Jak to się wszystko skończy? Czy Gru będzie miał jeszcze okazję złapać Arcyłotra? I przede wszystkim con z tym wszystkim mają wspólnego Minionki przekonacie się sięgając po książkę.


1000 naklejek - Gru, Dru i Minionki

Księga zagadek - Gru, Dru i Minionki

Superalbum z naklejkami - Gru, Dru i Minionki

     Książeczki te przeniosą dzieci w świat zagadek, labiryntów i wielu ciekawych łamigłówek, dzięki którym rozruszają one swoje szare komórki i miło spędzą czas. Dodatkowo zadania poprawią  koncentrację dzieciaków oraz nauczą je logicznego myślenia.

      Każde dziecko kocha także naklejki, a tu (szczególnie w książce 1000 naklejek) znajdą ich naprawdę sporo. Nie wszystkie przeznaczone są do uzupełniania książeczek, wiele z nich zostanie jeszcze od ozdobienia szafy, zeszytów, czy innych miejsc, z których rodzice będą się starali je później zmyć.

    Do rozwiązania większości łamigłówek nie jest potrzebna znajomość Minionków ani ostatniego filmu (lub książki) z ich udziałem. Są jednak także takie ćwiczenia, których nie sposób wypełnić nie znając Gru, jego rodzinki i Balthazara Bratta. Przy nich musiałyśmy sięgać do książki i szukać w niej właściwych odpowiedzi.


Szukaj i znajdź - Gru, Dru i Minionki

     Ta pozycja zdecydowanie najbardziej przypadła moim dziewczynkom do gustu. Bardzo podoba im się odnajdowanie na ilustracjach wskazanych elementów. Ćwiczenie spostrzegawczości z Minionkami to niezwykła zabawa.
    

4 komentarze:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...