wtorek, 9 maja 2017

Wyprawa do babci     Sezon wycieczkowy został u nas oficjalnie otwarty. Pierwszy wyjazd i pierwszy nocleg pod namiotem już za nami (jak się zbiorę i ogarnę zdjęcia to podzielę się z Wami naszymi wspomnieniami z urlopu). 


      Nie ma co ukrywać, że ciężko się wracało z zalanej słońcem Chorwacji do zalanej deszczem Polski. Nasz powrót osłodziła jednak przesyłka od wydawnictwa Egmont, czekająca na nas w domu. Wyprawa do babci - pozwoliła nam znów spakować plecaki i rozpocząć kolejną pełną przygód wycieczkę.

        Gra należy do serii gier kooperacyjnych Rodzinka Wygrywa, gdzie podstawą jest współpraca całej rodziny, bez tego szanse na wspólną wygraną znacznie maleją. 

       Celem gry jest dojście do babci i przyniesienie jej drobnego upominku. Niby zadanie wydaje się proste, ale pozory mylą. Na naszej drodze los stawia wiele przeszkód, które należy wspólnie pokonać. Aby je sforsować możemy wykorzystać 12 z 24 kafelków z przedmiotami, które mają nam w tym pomóc. Na początek jednak dostajemy tylko 6 z nich, pozostałe możemy zdobyć jeśli będziemy mieli szczęście i trafimy po drodze na czterolistną koniczynkę. 


      Aby wygrać gracze nie tylko muszą ze sobą ściśle współpracować, ale także wykazać się kreatywnością, pomysłowością i bogatą wyobraźnią.   Przedmioty, które są dostępne można używać niekoniecznie z ich pierwotnym przeznaczeniem. Kocykiem można na przykład przykryć niedźwiadka, aby przejść koło niego; zakryć się przed palącym słońcem i przed strachami z ciemnego lasu; zgasić mały pożar lasu; nakryć trujący bluszcz, czy osłonić się przed deszczem i burzą. W używaniu przedmiotów ogranicza nas jedynie własna fantazja. Trzeba jednak pamiętać aby wymyślone przez dzieci rozwiązania były realne. 

     Do wyboru mamy kilka wersji gry. W pudełku znajdziemy cztery plansze z których możemy ułożyć różne kombinacje trasy, co daje nam możliwość rozegrania jeszcze bardziej emocjonujących rozgrywek i gwarantuje, że gra szybko się nie znudzi.


     Wyprawa do babci to znakomita gra dla najmłodszych, która rozwija wyobraźnię, uczy współpracy i rozwiązywania problemów, często dzięki nieszablonowemu podejściu do przedmiotów codziennego użytku. 

13 komentarzy:

 1. Bardzo podoba mi się idea "rodzinka wygrywa" :) Fajnie, że są gry, które nie nastawiają graczy antagonistycznie i przeciwko sobie, a dają poczucie wspólnoty i ważnego dla wszystkich celu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest takich gier coraz więcej, choć moim zdaniem odrobina zdrowej rywalizacji nigdy nie zaszkodzi :)

   Usuń
 2. Bardzo fajny blog :)
  Trafilam przypadkowo z instagrama ;)
  Pozdrawiam i zapraszam do siebie

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooo... Pierwszy raz widzę i zaciekawiła mnie ta gra... Fajnie, że trzeba działać wspólnie (tego brakuje w naszych zasobach). Tylko czy dla 9 latki też będzie jeszcze ok czy jednak lepsza dla młodszych?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla młodszych gra z pewnością jest większym wyzwaniem. Przez pierwsze kilka rozgrywek z pewnością powinna przypaść do gustu także 9-latce (szczególnie ta trudniejsza wersja), ale po czasie może już nie stanowić dla niej wyzwania.

   Usuń
 4. Bardzo mi sie spodobała plansza :) Popatrze na tą grę na targach :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja to się boję jeździć na takie targi - pewnie doprowadziłyby mnie do bankructwa :)

   Usuń
 5. mamy i my. Bardzo fajna gra ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. wyprawa do babci - wygląda super :) chociaż my wiosną zdecydowanie mniej czasu spędzamy na planszówkach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teraz trzeba korzystać z pięknej pogody, ale na kocyku na trawce także można rozegrać partyjkę :)

   Usuń
 7. Fajnie, że są różne poziomy. Gra będzie służyć dłużej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, dodatkowo odpowiedzi nie będą się tak często powtarzały i trzeba będzie się wykazać większą kreatywnością

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...