poniedziałek, 10 kwietnia 2017

Wiosenny koszyczek     Będąc ostatnio w jednym z hipermarketów zobaczyłam na sklepowej półce, wśród wielu ozdób świątecznych, ładne, wielkanocne koszyczki zrobione z filcu. Stwierdziłam wówczas, że sama sobie taki zrobię, tylko mój będzie jeszcze ładniejszy, bo zrobiony będzie z pianki kreatywnej.


      Przygotowanie takiego koszyczka zajmuje dosłownie 5 minut.
    Z pianki wycięłam prostokąt, który stanowi podstawę koszyka, oraz trawę w dwóch kolorach, a całość przymocowałam do siebie za pomocą kleju na gorąco.     Do sklejonego koszyczka przykleiłyśmy gotowe naklejki kwiatków, motylków, biedronek i pszczółek. Tu trzeba przyznać, że poszłyśmy na łatwiznę, ale przecież czasem każdemu się zdarza.


      I tak oto w kilka chwil powstał nasz wiosenno-letni koszyczek z pianki kreatywnej. Na razie pełni on rolę ozdoby wielkanocnej, wsadziłyśmy do niego pluszowego króliczka i drewniane jajka. Po świętach zapewne zamienimy je na jakieś niewielkie roślinki i koszyczek będzie pełnił funkcję ozdoby na doniczki.

     Nasza wersja co prawda nie ma rączki do trzymania, ale bez problemu można ją dokleić i we własnoręcznie przygotowanym koszyczku zanieść święconkę do poświęcenia.


15 komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...