poniedziałek, 10 kwietnia 2017

Wiosenny koszyczek     Będąc ostatnio w jednym z hipermarketów zobaczyłam na sklepowej półce, wśród wielu ozdób świątecznych, ładne, wielkanocne koszyczki zrobione z filcu. Stwierdziłam wówczas, że sama sobie taki zrobię, tylko mój będzie jeszcze ładniejszy, bo zrobiony będzie z pianki kreatywnej.


      Przygotowanie takiego koszyczka zajmuje dosłownie 5 minut.
    Z pianki wycięłam prostokąt, który stanowi podstawę koszyka, oraz trawę w dwóch kolorach, a całość przymocowałam do siebie za pomocą kleju na gorąco.     Do sklejonego koszyczka przykleiłyśmy gotowe naklejki kwiatków, motylków, biedronek i pszczółek. Tu trzeba przyznać, że poszłyśmy na łatwiznę, ale przecież czasem każdemu się zdarza.


      I tak oto w kilka chwil powstał nasz wiosenno-letni koszyczek z pianki kreatywnej. Na razie pełni on rolę ozdoby wielkanocnej, wsadziłyśmy do niego pluszowego króliczka i drewniane jajka. Po świętach zapewne zamienimy je na jakieś niewielkie roślinki i koszyczek będzie pełnił funkcję ozdoby na doniczki.

     Nasza wersja co prawda nie ma rączki do trzymania, ale bez problemu można ją dokleić i we własnoręcznie przygotowanym koszyczku zanieść święconkę do poświęcenia.


17 komentarzy:

 1. Świetny jest! Może nawet i ja bym dała rade taki zrobić jakbym się dobrze przyłożyłą :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaki piękny. A u nas ciągle nic.

  OdpowiedzUsuń
 3. Pianki nie mam, ale filc chyba by się znalazł. Faktycznie ładny koszyczek Wam wyszedł. Nigdzie takiego nie widziałam.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję za uznanie. Warto spróbować zrobić :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...