poniedziałek, 20 lutego 2017

Zimna porcelana


      Co prawda już po walentynkach, ale przecież miłość powinno się okazywać przez cały rok. Dlatego właśnie przygotowałam dla swojej rodziny puzzle z zimnej porcelany


      W trakcie tworzenia puzzli okazało się, że muszę przygotować dwa komplety, bo mam już dwie rodziny. Jeden komplet podzieliłam między rodziców i siostrę, a drugi między męża i córeczki. Ja mam oczywiście dwa kawałki, po jednym z każdego kompletu. 

       Do przygotowania zimnej porcelany potrzebny jest klej wikol (ja dałam 100g), taka sama ilość mąki ziemniaczanej, 1 łyżka soku z cytryny oraz 1 łyżka oliwki dla dzieci. Całość należy dokładnie wymieszać, a następnie ugnieść na gładką masę.

       Gotowa masa porcelanowa jest gładka i miła w dotyku, a do tego ma piękny, śnieżnobiały kolor, niestety dość długo utrzymuje się w niej zapach kleju (nawet pomimo użycia soku z cytryny) więc dzieciom chyba bym jej nie dała do zabawy. 

   
     Masa porcelanowa
szybko schnie więc do pracy należy zostawić tylko taką jej część jaka jest nam aktualnie potrzebna, a resztę schować do woreczka lub owinąć szczelnie folią spożywczą.

      Z rozwałkowanej masy wykroiłam serce, a następnie wycięłam w nim cztery kawałki puzzli. W każdym z nich przygotowałam od razu dziurkę, bo w zamyśle miałam stworzenie z każdego elementu breloczka, aby obdarowani mogli go mieć zawsze przy sobie.


      Z masy, która mi została przygotowałam jeszcze małe serduszka dla dziewczynek.
     .

     Puzzle schły około jednej doby, a gdy już wyschły napisałam na nich sentencję, którą można odczytać dopiero po złożeniu wszystkich kawałków razem.       Drugą stronę kawałków pomalowałam czerwonym lakierem do paznokci, a gdy wyschnął całość polakierowałam jeszcze lakierem bezbarwnym.


     Na koniec jeszcze przyczepiłam breloczki i zapakowałam puzzle aby móc je wręczyć członkom rodziny.
21 komentarzy:

 1. Cudowny patent. Już mi zaświtał w głowie pomysł na jego wykorzystanie- dzięki za inspirację :*

  OdpowiedzUsuń
 2. ach jakie pęknę... cudny prezent bez okazji

  OdpowiedzUsuń
 3. Super pomysł na drobny upominek :). I obdarowani zawsze mogą je mieć przy sobie. Przy najbliższej okazji zrobię coś podobnego dla siebie i chłopaka :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cudny pomysł z tą formą puzzli :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...