czwartek, 9 lutego 2017

Czy rośliny piją?


     Człowiek aby żyć musi pić wodę. Podobnie sytuacja wygląda ze zwierzętami, a jak to jest u roślin? Czy rośliny też piją? Co prawda podlewamy kwiatki aby nie uschły, ale dzieciom chyba nie przemawia zbytnio do wyobraźnie.


     Dlatego właśnie spróbowałyśmy to sprawdzić eksperymentalnie. W pięciu szklankach zabarwiłyśmy wodę barwnikami spożywczymi i do każdej z nich wsadziłyśmy po jednym listku kapusty pekińskiej. 


    Żeby dziewczynki zbyt się nie niecierpliwiły czekając na efekty doświadczenia przygotowałyśmy go wieczorem, aby na rano było już gotowe. 

      Gdy wstałyśmy rano listki kapusty miały już inne kolory, a po przyjściu z przedszkola efekty były jeszcze lepiej widoczne.      Oprócz tego, że rośliny zmieniły kolor okazało się także, że w szklankach zostało mniej wody niż było jej na początku. Wniosek mógł być tylko jeden: rośliny także potrzebują wody aby żyć.16 komentarzy:

 1. Czadowe. My poilismy stokrotki...ale widze ze w pekinakiej lepszy efekt

  OdpowiedzUsuń
 2. Patrząc na ten eksperyment przypomniałam sobie, że jak byłam dzieckiem zastanawiałam się skąd w kwiaciarniach biorą kwiatki we wszystkich kolorach tęczy ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale genialnie te liście teraz wyglądają :) Macie nową odmianę kwiatów :))))

  OdpowiedzUsuń
 4. O rany! Genialny eksperyment. A wizualnie jaki ładny ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kiedy zobaczyłam miniaturkę - to wydawało mi się, że włożyliście do tych szklanek bibułę ;) Efekt naprawdę piękny - i zaskakujący.

  OdpowiedzUsuń
 6. wow nie wiedziłam że takie fajne efekty dają takie eksperymenty

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...