poniedziałek, 30 stycznia 2017

Dziecko na warsztat - folia


        Styczniowym tematem przewodnim twórczego Dziecka na warsztat była folia. My do zabawy wybraliśmy uwielbianą przez moje dzieci (i pewnie nie tylko) - folię bąbelkową. 

     Zabawy z folią zaczęliśmy nie od tworzenia, ale od bardzo wesołej zabawy ruchowej, która łączyła w sobie elementy integracji sensorycznej i nauki czytania oczywiście z przewodnią folią w tle.

      Na podłodze rozłożyłam kartki z wypisanymi sylabami z paradygmatem P i M, na które nałożona była folia bąbelkowa. 


      Włączyłyśmy sobie ulubioną muzykę, a dziewczynki tańczyły między sylabami. Gdy muzyka cichła wypowiadałam jakąś sylabę, a moje córeczki szukały jej na podłodze i wskakiwały na nią. Bardzo podobała się im ta zabawa - taniec to jest zdecydowanie to co lubią najbardziej.

    Później przeszłyśmy do bardziej twórczych zajęć. Na kartce z kalendarza (śliskiej) wylałyśmy kilka kleksów kolorowej farby i przyłożyłyśmy je folią bąbelkową.      Dziewczynki najpierw porozbijały bąbelki, a później przez folię rozmazywały farbę tworząc piękne, abstrakcyjne dzieła.
      Ale co to by była za zabawa farbami jeśli można by je było dotykać tylko przez folię? Zdecydowanie byłoby za czysto więc dziewczynki po ściągnięciu folii z obrazka odbijały sobie farbę, która na niej została, bezpośrednio na rączkach. To jest prawdziwa zabawa!


     Namalowałyśmy też za pomocą folii bałwanka. Tegoroczne ferie, choć pierwszy raz od wielu lat były na tyle śnieżne, że można było jeździć na sankach, spędziłyśmy w domu z powodu choroby więc tylko takie bałwanki mogłyśmy tworzyć.  

      Folię bąbelkową dziewczynki pomalowały na biało i odbiły ją na kartce tworząc śnieg. Następnie z pozostałej folii zrobiły kulki, które maczały w farbie i także odbijały. W ten sposób powstały nasze zimowe bałwanki. Na koniec dziewczyny domalowały im jeszcze niezbędne szczegóły: oczka, noski, buźki, guziczki i oczywiście rączki.


     W lutym będziemy się bawić tkaninami, trzeba będzie się sprężyć, bo to krótki miesiąc.


Dziecko na warsztat Namaluj mi Latorośle Borsuczkowo Nasza szkoła domowa I&K w domowym zaciszu Jake, jeże nici i inne takie Animart - animacje z twojej bajki Tymoszko Dzwoneczkowa Karolowa mama Co robi Robcio Dzika Jabłoń Gugusiowo Cały świat Karli Elena po polsku WorldSchool Explorers Igranie z Tosią Świat Tomskiego Ina i Sewa On ona i dzieciaki Czytoczary Kreatywnie z dzieciakami Kreatywna dżungla Mama Aga sztuka i dzieciaki Więc bawmy się My home and heart Myshowelove Słowo mamy Kusiatka Zakręcony Belfer Kreatywna mama Kreatywnym Okiem Pomysłowe Smyki Kreatywnie w domu Kinderki Jej cały świat

29 komentarzy:

 1. U Was jak zawsze bardzo wesoło, kreatywnie i pięknie :-) super zabawy Brawo!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Wesoło i kolorowo... Podobają mi się te abstrakcje z drugiej zabawy :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Folia bąbelkowa, a ile zabawy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie, że udało się wykorzystać to, co Dziewczynki lubią. Świetne pomysły. I piękna abstrakcje, również te na dłoniach :)

  OdpowiedzUsuń
 5. fajny pomysł z tymi sylabami :) ze też na niego nie wpadłam ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ty tu masz całe mnóstwo pomysłów na wykorzystanie folii, a moja córka po prostu uwielbia po niej skakać :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ze skakaniem połączyłyśmy właśnie naukę czytania :)

   Usuń
 7. Podobają mi się wasze zabawy ;-) folia bąbelkowa to wspaniały materiał sensoryczny i fajna baza do prac plastycznych...świetnie wam poszło - był ruch,muzyka,plastyka i nauka - to jest to!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Staram się urozmaicić dzieciom czas, ale są coraz bardziej wymagające

   Usuń
 8. Podobają mi się wasze zabawy ;-) folia bąbelkowa to wspaniały materiał sensoryczny i fajna baza do prac plastycznych...świetnie wam poszło - był ruch,muzyka,plastyka i nauka - to jest to!

  OdpowiedzUsuń
 9. No proszę, jak niewiele trzeba, by zainteresować maluchy :) Genialny pomysł z folią bąbelkową! Kto by pomyślał, że z zabawy z takim "prostą" rzeczą, można tyle wynieść - rozruszanie mięśni i szarych komórek zarazem :) Gratuluję kreatywności! :)

  OdpowiedzUsuń
 10. takie zabawy to ja lubię :) fantastyczny warsztat

  OdpowiedzUsuń
 11. taniec wymiata! super zabawę dziewczynki miały

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...