sobota, 10 grudnia 2016

Dzielne Myszki


     Jedną z gier cieszących się w naszym domu bardzo dużą popularnością jest gra Kot i mysz polegająca, a jakże by inaczej, na uzbieraniu przez myszki jak największej ilości kawałków sera, w czym bardzo stara się przeszkodzić im kot. 

       Gdy dziewczynki zobaczyły nawą grę z myszkami, serem i kotem stwierdziły, że już przecież mają podobną więc nie muszą mieć kolejnej. Jednak po rozpakowaniu pudełka Dzielne Myszki wydawnictwa EGMONT okazało się, że gra, mimo tego iż jej tematyka jest bardzo podobna do tej którą już posiadamy, jest zupełnie inna. Niby w grze chodzi o to samo - zdobyć jak najwięcej sera i uciec przed kotem - ale mechanika gry jest zupełnie inna, a co za tym idzie wzbudza zupełnie inne emocje. 

       Dzielne Myszki siedzą w swojej norce i postanawiają wybrać się do krainy, w której wszystko zrobione jest z sera, im dalej zajdą tym więcej go zdobędą. Jednak w życiu, nie tylko ludzi, ale także myszek, nie wszystko przychodzi łatwo. Wyprawę po ser skutecznie stara się utrudnić im groźny kocur, który ściga myszki i próbuje je wszystkie złapać.
     Gra przeznaczona jest dla dzieci od 4 roku życia, ale sprawia przyjemność także dorosłym, bo tak na prawdę trzeba się nieźle nakombinować żeby zdobyć największe kawałki sera. Kot nie tylko goni myszki po planszy (w pierwszym okrążeniu po jednym polu, w drugim już po dwa!) ale także zatrzymuje w norce wszystkie myszy, które nie zdążyły jej opuścić zanim kot doszedł do jej wyjścia.  Dzięki temu, grając w 4 osoby, mamy na planszy nawet 16 myszek, które starają się zebrać jak najwięcej sera i nie dać się zjeść! Emocje potrafią sięgać zenitu, nie dość, że wszyscy razem uciekamy przed kotem, to jeszcze każdy z osobna chce zgromadzić największe wycinki sera, a całych, okrągłych serów jest tylko cztery. Po drodze oczywiście można schować się do norek z mniejszymi kawałkami mysiego przysmaku, ale po wejściu do jakiejś norki nie można jej już opuścić. Trzeba więc ocenić ryzyko, czy uda nam się dobiec do dużych kawałków, czy lepiej zadowolić się mniejszymi i nie dać się złapać kotowi. 
    Gra, jak zresztą wszystkie gry wydawnictwa Egmont, przyciąga nie tylko samą treścią, ale także wykonaniem. Nie ma tu zwykłych pionków, a wysokiej jakości drewniane, kolorowe myszki i drewniany, duży kot, którego mina zdradza niecne intencje. Do tego kolorowa plansza, z pięknymi ilustracjami mysich domków i serowej krainy.
  Dzielne Myszki pochodzą z serii Zagraj ze mną przeznaczonych dla najmłodszych graczy i ich rodziców. Jest to już nasza trzecia gra z tej serii i jeszcze na żadnej się nie zawiedliśmy!
17 komentarzy:

 1. Dla nas za wczesnie, ale gra robi wrazenie;) figurki wykonane solidnie i nic tylko grac!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zobaczysz jak czas szybko leci, jeszcze trochę i też będziecie wspólnie grali :)

   Usuń
 2. Kolejna świetna propozycja. Wiem, że się powtarzam, ale nie mogę się doczekać tego czasu z planszówkami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze trochę. Choć może Króliczki już moglibyście spróbować.

   Usuń
 3. ale super gierka :D chętnie bym ja z chłopakami przetestowała :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Święta się zbliżają więc jest okazja kupić sobie prezent :)

   Usuń
 4. Śliczne figurki, gra idealna dla dzieci :)

  OdpowiedzUsuń
 5. O jakie przesłodkie! Cudowna gra :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wyglądają (myszki i gra) bardzo sympatycznie :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Z tej serii Króliczki i Biedronki są równie słodkie i miłe dla maluszków.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mamy Króliczki i Piratów z tej serii, Biedronki chyba będziemy musiały już odpuścić :)

   Usuń
 8. Świetna gra! Mój 4,5 latek często po nią sięga :) I chociaż dla 6 latka już jest trochę za prosta to i tak nigdy nie odmówi partyjki bo, mimo ze rozgrywka nie jest wymagająca, to jednak sprawia dużo frajdy :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...