piątek, 22 kwietnia 2016

Bolek i Lolek Łowcy tajemnic     W nasze ręce w raz z książką "Nowe przygody Bolka i Lolka - Domowi odkrywcy"  trafiła także niesamowita książka "Bolek i Lolek - Łowcy tajemnic" z łamigłówkami dla dzieci w wieki 3-5 lat. 


     Dzięki tym kolorowym zagadkom dzieci, wraz z ulubionymi bohaterami, ćwiczą spostrzegawczość, uczą się liczyć oraz rozróżniać kształty i kolory. Zadania mają różne poziomy trudności, które oznaczone są gwiazdkami, dzięki czemu przez jakiś czas rosną razem z dzieckiem. 

     Rozwiązanie każdej łamigłówki znajduje się na następnej stronie więc dziecko może, nawet samo, szybko sprawdzić czy udało mu się poprawienie rozwiązać zagadkę

      Nie muszę chyba wspominać, że dziewczynki od razu zabrały się za rozwiązywanie zagadek. Nie przeszkadzało im nawet to, że odpowiedzi trzeba udzielić ustnie lub wskazać ją palce, a nie przykleić naklejkę w odpowiednim miejscu. 


     Któregoś dnia, w trakcie gotowania obiadu, zorientowałam się, że w domu panuje błogi spokój. Chyba większość rodziców zdaje sobie sprawę, że cisza w domu, w którym przebywa dwoje dzieci, nie zwiastuje nic dobrego. Powoli zbliżyłam się do drzwi pokoju dziewczynek, zaglądnęłam przez szparkę, na szczęście drzwi nie były domknięte, i co zobaczyłam? Dziewczynki siedziały na łóżku i rozwiązywały zagadki z Bolkiem i Lolkiem! Myszka zadawała pytania Kruszynce, a że nie umie jeszcze czytać musiała wykazać się kreatywnością i sama wymyślać pytania. Taką ciszę chyba każdy rodzic chciałby usłyszeć :)

Tytuł:  Bolek i Lolek. Łowcy tajemnic
WydawnictwoZnak
Rok wydania: 2016
Ilość stron: 112
Rozmiar: 20,5x10

24 komentarze:

 1. Alex sam by z chęcią usiadł i rozwiązał zagadki od Bolka i Lolka! ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jaka ona urocza, przywołuje we mnie wspomnienia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Na sam widok wracają wspomnienia musze ją kupic dla mojego syna

  OdpowiedzUsuń
 4. Co jeden Bolek to lepszy, w sensie książki :) Moi siostrzeńcy lubią, ale i moja dziewczynka nie pogardzi :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ile radości przyniosła ta mała książeczka u mnie w domu :) to zgadywanie, liczenie i tak jak u Ciebie wymyślanie innych poleceń niż te w książce - cudowna zabawa! Polecam z całego serca!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ach, Bolek i Lolek to moje dzieciństwo. :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Uwielbiam Bolka i Lolka, do tej pory znam prawie na pamięć ich przygody na Dzikim Zachodzie i w podróży dookoła świata :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A Wiesz, że ja nigdy nie oglądałam ich podróży dookoła świata, muszę to chyba nadrobić.

   Usuń
 8. Bolka i Lolka oczywiście uwielbiamy... Ale takich zadań moja Dusia nie chce już rozwiązywać ;-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Przypomina mi stare czasy:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie kojarzę z dzieciństwa zagadek z Bolkiem i Lolkiem

   Usuń
 10. Super książeczka :) Martynka bardzo szybko rozwiązałą wszystkie zagadki, a póżniej godzinami siedziałyśmy i wymyślałyśmy swoje polecenia :)))

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...