środa, 23 marca 2016

Rytmika dla Smyka

   
      
     Są książki do czytania, są książki do oglądania, są książki aktywizujące z licznymi łamigłówkami i zadaniami, ale są także książki pełne inspiracji i pomysłów na zabawy dla dzieci.

       Czasami nawet kreatywnych rodziców ogarnia niemoc twórczą i chętnie skorzystają z gotowych rozwiązań na ciekawe i rozwijające zabawy dla dzieci. Ja mogę przyznać się bez bicia, że czasem także chętnie sięgam po takie gotowce, tym bardziej jeśli są to zabawy muzyczno - ruchowe. Takie moje dziewczynki lubią najbardziej, całymi dniami mogłyby tylko tańczyć i śpiewać. Chyba rosną mi w domu małe artystki.      "Rytmika dla Smyka" wydawnictwa Siedmioróg to nie tylko książka z kolorowymi obrazkami, które dzieci bardzo chętnie oglądają, to przede wszystkim zbór 11 dziecięcych hitów, do których przygotowane są scenariusze zabaw     W książce znajdziemy:

 • Teksty piosenek - większość z nich pamiętam jeszcze z czasów swojego przedszkola, choć przeważnie znam słowa tylko pierwszej zwrotki. Teraz możemy sobie razem śpiewać całe piosenki, a nie tylko kilka linijek. • Nuty - to dla tych bardziej utalentowanych rodziców, którzy wiedzą co można z nimi zrobić i jak je w ogóle odczytać :)

    • Scenariusze zajęć przedszkolnych - zabawy przewidziane są dla większej grupy dzieci, ale możecie mi wierzyć, że w domu z jednym czy dwójką brzdąców też można się świetnie bawić. Na przykład do zabawy w Starego Niedźwiedzia wcale nie jest potrzebna cała grupa, dwie osoby też mogą się fajnie bawić, a w trójkę to już w ogóle jest niezła frajda.
 • Scenariusze zajęć domowych - znajdziemy tu wiele inspiracji na wciągajace zabawy zarówno ruchowe jak i plastyczne.     Każdy scenariusz to nie tylko dokładnie opisany sposób zabawy, ale także wskazówka dla rodziców, jakie umiejętności dziecka rozwiniemy dzięki niej. I tak znajdziemy tu zabawy rozwijające poczucie rytmu, zmysł obserwacji, rozwijające słuch muzyczny, wyobraźnię ruchową, wyobraźnię plastyczną, ćwiczące koncentrację, prawidłowy oddech, refleks, uczące równowagi, nowych pojęć i podzielności uwagi.  Tyle dobrego, a do tego rewelacyjna zabawa i uśmiech nieschodzący z twarzy dziecka     Moje dziewczynki są zachwycone zabawami i płytą dołączoną do książki. Często, nawet gdy się nie bawimy według scenariuszy, włączają sobie po prostu piosenki i tańczą, tańczą, tańczą... i śpiewają - bezcenne chwile spokoju dla rodzica. 

Tytuł:  Rytmika dla Smyka
Wydawnictwo: Siedmioróg
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 48
Rozmiar: B520 komentarzy:

 1. oj tak racja człowiek czasem juz nie ma pomysłu ani sił i bierze gotowca.Baedzo interesujaca ksiazeczka;),mozna spiewac a moja starsza uwielbia:)Monika Flok;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje dzieci ledwo oczy otwierają, a już biegną włączyć płytę :)

   Usuń
 2. Brakowało mi zakończenia Kosi, kosi... Już mam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja jak byłam mała to chodziłam na rytmikę przed przedszkolem, a teraz to można takie zajęcia samemu w domu zrobić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można, i dodatkowo rodzice mogą się fajnie bawić z dziećmi.

   Usuń
 4. Takie pomysły na zabawy z dziećmi bardzo się czasem przydają, oj bardzo ;) zwłaszcza w przypadku najmłodszych maluchów, bo większe zwykle mają same tysiąc pomysłów na minutę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasem starszym też lepiej zapewnić rozrywkę, zanim same zaczną sobie wymyślać zajęcia :)

   Usuń
 5. Teraz już ciut mniej (Dziecko mi pomału wyrasta z takich rzeczy) ale jeszcze niedawno czasem do znudzenia słuchałyśmy tego typu piosenek i tańczyłyśmy do nich. ;-)
  Świetna pozycja :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzieci dorastają bardzo szybko, dlatego muszę wykorzystywać czas puki chcą się jeszcze ze mną bawić.

   Usuń
 6. Świetna pozycja czasem brakuje mi pomysłów na takie zabawy z rytmiką w domu a mój uwielba muzyczne zabawy oj uwielbia

  OdpowiedzUsuń
 7. Ale fajowa książeczka! :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Mamy tą publikację. Jest niebanalna i ponadczasowa. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ciężko jest znaleźć fajną książkę z piosenkami dla dzieci. Kupiłam jedną i bardzo mnie rozczarowała, bo teksty piosenek były zmienione (nie wiem po co), a dołączona płyta zawierała nagranie tylko niektórych utworów. Poszukam tej pozycji i zaproponuję zabawy Tuśkowi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tej pozycji są teksty oryginalne, przynajmniej takie jakie ja znam.

   Usuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...