wtorek, 29 września 2015

Otto Rekwizytor

 

     Leo mieszka w domu dla sierot, jego ojciec opuścił mamę jeszcze zanim Leo się urodził, natomiast mama zmarła kilka miesięcy temu. Chłopiec po stracie obojga rodziców, a właściwie matki, bo przecież ojca nigdy nie poznał, pogrążył się w tak wielkim żalu, że nie był w stanie wypowiedzieć ani słowa. Dodatkowo Leo nie ma kolegów ponieważ nie tylko się nie odzywa, nie uśmiecha, ale także dokucza wszystkim wokół robiąc różne kawały. 


     Pewnego dnia Leo udaje się do tajemniczego dworu, w którym mieszka równie samotny człowiek - rekwizytor Otto - starzec o potężnej sylwetce. Otto nie jest jednak zwykłym rekwizytorem, jest rekwizytorem w Krainie Baśni, przygotowuje między innymi "Latające turbomiotły", "Czarodziejskie iskrzące różdżki", czy "Zatrute czerwone jabłuszka".      Chłopiec zaprzyjaźnia się z mężczyzną. Leo bardzo chciałby zamieszkać u Ottona i pomagać mu w pracy, jednak mimo usilnych starań i wielkich chęci nie może wydobyć z siebie głosu i zapytać Ottona o pozwolenie.     Nagle Otto dostaje pilną wiadomość, że "Jeden z Siedmiomilowych Butów jest podarty". Rekwizytor wybiera się w podróż, a Leo niepostrzeżenie dołącza do niego. Jesteście ciekawi co wyniknie z tej niezwykłej przyjaźni i, jak się okaże, niebezpiecznej wyprawy?      Z opowiadania płynie przesłanie, że aby pozbyć się gniewu i bólu, które utrudniają nam życie, trzeba uwolnić drzemiące w nas emocje, nie tłumić ich w sobie i nie pozwolić aby nas zniewalały. Czasem wystarczy wszystko porządnie wykrzyczeć. Każdy z nas ma w sobie ukryte siły, które musi odkryć, a po gorszych okresach nadejdą w końcu jaśniejsze dni.
      "Przygody Małych Marzycieli" to 5 tomowa seria książek dla dzieci z głębokim przesłaniem. Każda z nich uświadamia nam co jest w życiu ważne i jakimi wartościami powinniśmy się kierować oraz, że marzenia się spełniają, ale trzeba im w tym pomóc!

     Książeczki cechują się nie tylko "drugim dnem", ale także ciekawymi, intrygującymi ilustracjami.
Tytuł: Rekwizytor Otto
Autor: Vincent Zabus, Renaud Collin
Wydawnictwo: Siedmioróg
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 36
Rozmiar: 20 x 20 20 komentarzy:

 1. Takich bajek to ja nie widziałam ;) Fajne!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A warto! Ja przeważnie też skupiałam się na klasykach, a okazało się, że trzeba poszerzać horyzonty, nawet jeśli chodzi o literaturę dziecięcą :)

   Usuń
 2. Książki z tej serii są świetne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię książki które poza magią baśniową mają jakieś mądre przesłanie

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękna ilustracja i twój opis mnie wciągnął, super !

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne ilustracje, jak z bajek z mojej młodości. teraz to wszystko wygląda inaczej :)

  OdpowiedzUsuń
 6. fajne przesłanie...szczególnie dzisiaj, kiedy emocje kaze sie nam chowac, ukrywac, by byc silnym i przygotowanym na niedogodności swiata...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I przez to ludzie coraz częściej nie radzą sobie sami ze sobą.

   Usuń
 7. Potwierdzam, ksiązka rewelacja!! :-)))

  OdpowiedzUsuń
 8. i chyba niosąca przesłanie, które dziecko poprzez lekturę podświadomie zanotuje w sobie ...

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie znałam tej serii. Zapowiada się ciekawie

  OdpowiedzUsuń
 10. Ta też mi się bardzo podoba. Na pewno bym z radością poczytała na głos taką książeczkę, gdybym miała komu:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...