niedziela, 27 września 2015

Dynia z matriału


     Jakiś czas temu znalazłyśmy z Myszką w gazecie instrukcję jak zrobić dynię z materiału. Myszce bardzo spodobała się taka dynia i za każdym razem gdy szła do łazienki, bo tam leżała gazeta, namawiała mnie abyśmy taką zrobiły. W końcu jej się udało.


     Wygrzebałam z dna szafy jakąś starą, spraną bluzkę (to nie zdjęcia są takiej kiepskiej jakości tylko materiał :)), znalazłam resztkę waty i zaczęłyśmy tworzyć. W sumie zamiast wyrzucać stare żeby można się wcześniej trochę pobawić i dać im drugie życie.

     Myszka wycięła prostokąt z bluzki, który należy złożyć na pół i zszyć z dwóch stron. Osoby, które, tak jak ja, nie władają zbyt często i sprawnie igłą mogą do tworzenia dyni użyć rękaw z bluzki, najlepiej dziecięcej, wówczas będzie wystarczyło zszyć tylko spód. Myszka dzielnie mi pomagała, ale jednak większość szycia spadło na mnie. Dół dyni fastrygujemy i zaciągamy nić, w ten sposób powstanie mały woreczek, który należy napełnić watą.
     Wypełniony woreczek ponownie zszywamy fastrygą i zaciągamy.


     Później zostaje już tylko przeszyć dynię kilkakrotnie na wskroś, aby nadać jej w ten sposób charakterystyczny kształt. Na koniec jeszcze doszyłam ogonek dyni, który zrobiłam z wiązania mojej starej koszulki.

     Jak Wam się podoba taki sposób na nadanie starym ubraniom drugiego życia?
9 komentarzy:

 1. Świetny pomysł! Widzę, że wpadłyście w wir jesiennych prac :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak tęsknie za Myszką jak jest w przedszkolu, że staram się wymyślać różne zabawy żebyśmy mogły trochę nadrobić ten czas :)

   Usuń
  2. Mam podobnie, ale nie mam zdolności do tego co ty robisz :( Kombinuje na inne sposoby : spacery, książki, gry, wspólne pieczenie :)

   Usuń
 2. Kto powiedział, że dynia musi być pomarańczowa? Po kształcie widać, co to takiego. Super. Gratuluję

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo mi się podoba ten sposób na stare ubrania i dynia wyszła bardzo zgrabniutka:)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...