czwartek, 15 stycznia 2015

Kto bogatemu zabroni


     

     Miałam do załatwienia kilka drobnych spraw na mieście więc ubrałam dzieci i połączyłyśmy to ze spacerem. 


     Przejść z wózkiem po naszym mieście to nie taka prosta sprawa.
Nie dość, że chodniki są wąskie i krzywe to jeszcze pozastawiane są samochodami.  Po tym, jak po raz kolejny zabierałam się do przejścia przez ulicę, bo na chodniku stał duży, nowy, terenowy samochód, ze sklepu ze zdrową żywnością wyszła kobieta, która okazała się właścicielką auta zastawiającego całą szerokość chodnika. Ja - zawsze miła, spokojna, opanowana osoba, zwróciłam Pani uwagę, że może by jednak patrzyła jak parkuje.


     Jakiej reakcji się spodziewałam? Może jakiegoś "przepraszam" lub chociaż zignorowania  mnie i odjechania.  Nie ukrywam, że trochę się zdziwiłam, gdy kobieta jeszcze na mnie wyskoczyła,  że tu nie ma przejścia.  Pokazałam jej chodnik i mówię (już trochę mniej spokojnie), że przejście było zanim zastała go swoim samochodem. Ona na to (z jeszcze większym krzykiem), że nie ma gdzie pakować, a że nie ma jak przejść z wózkiem? No to co?


     Ja rozumiem, że z zaparkowaniem auta w centrum mista może być problem, ale są chyba jakiś granice?  A gdy już się kogoś zastawi to wypadałoby powiedzieć chociaż "przepraszam", a nie urządzać awanturę na środku ulicy.     Ciekawe czy Pani byłaby tak samo chętna do dyskusji gdybym koniecznie chciała przejść po chodniku i wózek porysowałby jej ten piękny,  nowy samochód?

     Jeszcze teraz jestem delikatnie mówiąc zdenerwowana. Jeszcze nigdy nie pisałam postu o tej porze i do tego tak szybko :) 

3 komentarze:

 1. Powiem Ci, że mam ten sam problem. Jak idę na spacer do muszę brodzić z wózkiem w błocie, bo na chodniku pod moim blokiem stoi zawsze jakiś kretyn. Mój mąż dzwoni regularnie na straż miejską, ale kto bogatemu zabroni stać :)
  http://swiat-mimi.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. mój szwagier też ma takie hobby - dzwoni po straż miejską regularnie, w końcu jakieś słupki postawili :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Niestety często ludzie parkują jak sobie chcą... Albo zablokują chodnik utrudniając pieszym przejściem albo staną tak na parkinku że zajmią 2 miejsca i potem człowiek nie ma gdzie się wcisnąć.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...