piątek, 9 stycznia 2015

Księżniczka Zosia

   

     Która dziewczynka nie marzyła kiedyś o tym aby zostać księżniczką? Zosia, nowa postać Disneya, została księżniczką, gdy jej mama wyszła za króla. Wspominając większość klasycznych bajek można by się
spodziewać rychłego pojawienia się złej macochy (w tym wypadku raczej ojczyma) i okropnych sióstr, jednak nie tym razem. Tutaj wszyscy są mili i pomocni. Ot miła lektura dla małych dziewczynek. 

     Nie wybrałam jednak tej książki ze względu na treść, lecz ze względu ilustracje. Książka "Jej Wysokość Zosia - Marzenie o diademie" wydawnictwa Egmont to prawdziwe dwa w jednym. Na każdej ze stron ilustracja zamienia się w puzzle. Dzięki jednej książeczce mamy zatem dwa razy więcej zabawy, najpierw wspólnie czytamy bajkę, a następnie układamy puzzle. Do ułożenia są cztery obrazki, a każdy z nich składa się z dziewięciu elementów. 

     Puzzle, jak i cała książeczka, wykonane są z wysokiej jakości tektury, a poszczególne kawałki idealnie pasują do malutkich rączek. Dodatkowo puzzle układa się na obrazku, co zdecydowanie ułatwia małym dzieciom dopasowywanie kawałków w odpowiednie miejsca.      Starsza córeczka układa już takie puzzle bez najmniejszego problemu i bardzo chce nauczyć tego młodszą siostrzyczkę. I to jest właśnie w tej książce najlepsze - sprawia, że dziewczynki spędzają razem czas, ucząc się współpracy i cierpliwości, a z cierpliwością to u nich różnie bywa. Bardzo lubię podglądać je z boku w takich chwilach.

"...gu umiesz? Nie umiesz? Nie? Ojoj. .... uczy"3 komentarze:

  1. Urocza książeczka, a jakie niespodziewane zastosowanie!

    OdpowiedzUsuń
  2. My mamy z tej serii o Puchatku i doktor Dosi, są bardzo fajne :))

    OdpowiedzUsuń
  3. super są takie książeczki które sprawiają że dzieci chcą się wspólnie bawić

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...