poniedziałek, 22 września 2014

II edycja DZIECKA NA WARSZTAT

     
     Zapisaliśmy się do drugiej edycji DZIECKA NA WARSZTAT. W pierwszej edycji nie mogliśmy wziąć udziału z oczywistych względów :)

     Projekt ma na celu naukę dzieci poprzez zabawę. Jest to dziesięć warsztatów tematycznych w tym roku związanych z bardzo nam bliskim podróżami. Jako że moje dzieci są dość małe i tak ciekawe świata, że ciężko im się skupić na jednym zajęciu dłużej niż kilka minut będę się starała aby nasze warsztaty były lekkie, łatwe i przyjemne.

     Zaczynamy już w tym tygodniu. Pierwszy warsztat dotyczyć będzie naszego środowiska lokalnego a tematem przewodnim będzie legenda/opowieść/bajka. 

     Poniżej pełen harmonogram  podróży DZIECKA NA WARSZTAT:

29 września – warsztat dotyczący najbliższego otoczenia. Temat przewodni: legenda/opowieść/historyjka/bajka
27 października
- warsztat dotyczący Polski wszak zanim wyjedzie się poza granice, należy dobrze poznać swój kraj. Temat przewodni: znana/wybitna osoba
24 listopada – Dziecko na Warsztat w Afryce. Temat przewodni: rękodzieło/sztuka ludowa.
22 grudnia – Podróż do Ameryki Południowej. A że okres okołoświąteczny to tematem przewodnim będą święta/tradycje/zwyczaje związane z Ameryką Południową.
26 stycznia - Pora na Amerykę Północną. Temat przewodni: muzyka/piosenka
23 lutego - Będzie zimno, bo Dziecko na Warsztat rusza na podbój Antarktydy. Temat przewodni: świat przyrody (i fauna i flora :)).
30 marca – W marcu będziemy w Australii. Temat przewodni to sztuka
27 kwietnia – Odwiedzimy świat orientu czyli Azję. Tematem przewodnim będzie język
25 maja – Wracamy do Europy. Temat przewodni: kulinaria
29 czerwca - Ulubiony kraj. Temat przewodni: zabytki

1 komentarz:

  1. Witam, ja również biorę udział w projekcie Dziecko na Warsztat, postanowiłam zapoznać się z innymi Blogami biorącymi udział. Zapraszam do siebie i pozdrawiam serdecznie, mam nadzieję, że będziemy się wzajemnie inspirować.

    http://erfttali.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...